استاندار کرمانشاه بر ضرورت بهره‌گیری از توان بخش خصوصی در توسعه پایانه‌ها و بازارچه‌های مرزی استان تاکید کرد و گفت: با اتکا به اعتبارات محدود بخش دولتی نمی‌توان در مرز‌های مبادلاتی استان تحولی ایجاد کرد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، بهمن امیری مقدم در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان اظهار داشت: ادارات و دستگاه‌های دولتی باید در فرصت باقی مانده از سال ۱۴۰۰، از طریق رایزنی با وزارتخانه‌های مربوطه برای جذب تخصیص‌های در نظر گرفته شده تلاش کنند.

وی افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گزارش تخصیص‌ها و عملکرد هر دستگاه در زمینه جذب این اعتبارات را در شورای برنامه ریزی و توسعه اعلام کند.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: از سال آینده برنامه‌های دستگاه‌های مختلف باید دارای هدفگذاری‌های مشخص شده باشد و گزارش عملکرد آن‌ها از ابتدای امضای تفاهم نامه‌ها به شکل منظم اعلام شود.

امیری مقدم افزود: در بودجه سال آینده یک رشد ۷۵ درصدی در زمینه تحقق درآمد‌ها که شامل حوزه مالیات هم می‌شود برای استان کرمانشاه در نظر گرفته شده که بسیار بالاتر از میانگین کشوری است.

وی یادآور شد: تحقق این درآمد‌ها مستلزم وارد کردن فشار بیشتری به مردم و به ویژه بخش خصوصی است که با توجه به نرخ بالای بیکاری استان، این رقم باید حداکثر برابر میانگین کشوری باشد تا اگر درآمد اضافه‌ای هم حاصل شد به خود استان برگردد.