مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه از صدور بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار کارت ملی هوشمند برای واجد شرایط ثبت نام شده این استان خبر داد. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از مهر؛ صادق خدادادی ظجمعیت هدف استان را افزون بر یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر اعلام و اظهار کرد: از این […]

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه از صدور بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار کارت ملی هوشمند برای واجد شرایط ثبت نام شده این استان خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از مهر؛ صادق خدادادی ظجمعیت هدف استان را افزون بر یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر اعلام و اظهار کرد: از این شمار جمعیت بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر این کارت را دریافت کرده‌اند.

وی افزود: از افراد باقی مانده جامعه هدف درخواست می‌شود تا به صورت تدریجی برای پیش ثبت نام کارت خود به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد ثبت احوال مراجعه کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه ادامه داد: برای ثبت نام کارت هوشمند ملی متقاضیان باید به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد مراجعه و مراحل اخذ درخواست شامل اخذ اثر انگشت و عکس را انجام دهند.

به گفته وی، برای دریافت کارت هوشمند ملی نیاز به تعویض شناسنامه نیست اما عکس دار بودن آن الزامی است.

خدادادی با بیان اینکه هم اکنون درخواست یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفر از افراد واجد شرایط (سن ۱۵ سال به بالا) ثبت شده است، گفت: به تدریج کارت هوشمند ملی افرادی که مراحل ثبت نام را کامل انجام داده‌اند صادر و در اسرع وقت تحویل خواهد شد.

وی تصریح کرد: در پنج ماهه سال جاری تعداد ۴۲ هزار درخواست صدور کارت هوشمند ملی ثبت شده است که مراحل صدور کارها در حال انجام است.

گفتنی است؛ کل افراد واجد شرایط کارت هوشمند ملی در استان کرمانشاه یک میلیون و ۶۲۹ هزار نفر است.