مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: صدا و سیما نقش مهمی در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه مصرف برق استان دارد.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ مهندس اسدی مدیر عامل برق منطقه ای غرب و مهندس مرآتی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه بعنوان متولیان صعنت برق استان کرمانشاه با حضور در دفتر مدیر کل صدا و سیمای استان کرمانشاه بر نقش این سازمان در اطلاع رسانی و دعوت مردم به همکاری و صرفه جویی در مصرف برق تقدیر و تشکر نمودند.

در این دیدار مهندس مرآتی به نقش مثبت و سازنده صدا و سیما در فرهنگ سازی الگوی مصرف برق تاکید داشت و گفت: صدا و سیما می تواند با تاثیرگذاری خود در جامعه به مصرف بهینه برق کمک قابل توجهی نماید.

وی در ادامه به شرایط کنونی مصرف برق در استان اشاره داشت و افزود: در شرایط کنونی که با توجه به کاهش بارش ها و گرمای هوا تولید برق کاهش یافته و همچنین مصرف برق افزایش یافته، رسانه ها و بخصوص صدا و سیما می توانند با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی برای عبور از پیک برق تابستان گرم ۱۴۰۰ کمک نمایند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در پایان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های صدا و سیمای مرکز استان گفت: امیدواریم با مساعدت و همکاری صداو سیما بتوانیم مدیریت مصرف برق را در تابستان گرم امسال به نحو احسن انجام دهیم و شاهد حداقل خاموشی در سطح استان باشیم.

در ادامه دکتر امیری مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه ضمن تشکر از تلاش شبانه‌روزی کارکنان خدوم صنعت برق استان کرمانشاه در تأمین برق مطمئن و پایدار جهت شهروندان و ایجاد رفاه و آسایش جامعه گفت: مشکلات صنعت برق را درک می‌کنیم و حاضر به هرگونه همکاری هستیم.

وی افزود: صدا و سیمای مرکز کرمانشاه همواره در تلاش است تا در راستای توسعه همه‌جانبه استان در بخش‌های مختلف قدم بردارد که این امر با برقراری تعامل دوسویه با دستگاه‌های مختلف تحقق خواهد یافت.

امیری افزود: خدمت به مردم یک وظیفه بسیار مهم بوده و ما هم به‌عنوان رسانه ملی تلاش خواهیم کرد با توجه به شرایط پیش آمده در کشور و استان در جهت فرهنگ‌سازی مصرف بهینه برق گام برداریم که تاکنون برنامه‌های متعددی از جمله برنامه‌های مستند، گزارش خبری، دعوت از مدیران صنعت برق در برنامه‌های رادیو و تلویزیونی و انجام مصاحبه و گفت و گو و… جهت آگاه‌سازی مردم تهیه و پخش کرده‌ایم.

شایان ذکراست بهره‌گیری از مدیران و متخصصان در برنامه‌های متنوع صدا و سیمای مرکز کرمانشاه، کمک به تولید محتوای مدیریت مصرف، اطلاع‌رسانی دقیق و مناسب خاموشی‌های احتمالی مدیریت اضطراری بار، اطلاع‌رسانی موضوع رمزارز‌ها، حفظ محیط زیست و… از جمله مواردی بودند که در این دیدار مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.