شکستگی خط انتقال آب چاه های میاندربند سبب افت فشار و قطعی آب در برخی مناطق شهر کرمانشاه شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، رشیدپور مدیریت آبفا شهرستان کرمانشاه ضمن بیان این خبر گفت: پس از اعلام شکستگی در خط انتقالِ ۱۰ حلقه از چاه های میاندربند شهر کرمانشاه در ساعت ۲۰ روز جمعه ۱۴۰۰/۳/۲۸ ، اکیپ اجرائیات، نقلیه و عوامل پشتیبانی شرکت آب و فاضلاب استان، سریعاً در محل حاضر و پس از بررسی دقیق به منظور مهار هدر رفت آب و رفع حادثه مذکور ناچار به خارج نمودن ۱۰ حلقه چاه آب از مدار بهره برداری شدند.

وی افزود: به سبب گستردگی شکستگی، همکاران ما در شرکت آبفا در ۱۵ ساعت کاری مداوم اقدام به تعمیر و تعویض یک شاخه از خط انتقال آب چاه های میاندربند نمودند.

رشیدپور تصریح کرد: به سبب زمان طولانی عملیات و خالی شدن مخازن ذخیره، آب بسیاری از مناطق شهر کرمانشاه از جمله محله های شاطر آباد، شهیاد، خیابان شیرین، باغ نی، بلوار غیرتمند، حافظیه، فرهنگیان فاز یک، گلستان بلوار ظفر، نوبهار، چاله چاله، بلوار وحدت، دولت آباد، خیابان طالقانی الهیه، قلعه کهنه، ولایت فاز دو، دیزل آباد، شهرکهای کشاورزی و علوم پزشکی، ۱۶ متری سوم، شهرک نجفی، خیابان نهم مرکزی، ۱۷ شهریور و بلوک یک کیانشهر در ساعتی از بعدازظهر امروز با افت فشار و در برخی مناطق بعضاً با قطعی آب مواجه شدند.

مدیر آبفا شهرستان کرمانشاه در پایان ضمن پوزش از همشهریان گرامی اظهار داشت: با توجه به حساسیت و اهمیت این خط انتقال در تامین آب بخشی وسیعی از شهر، از شهروندان واقع در مناطق مذکور خواهشمند است صرفه جویی را در اولویت قرار داده و با اجتناب از مصارف غیر ضروری همکاری لازم را با پرسنل شرکت آب و فاضلاب داشته و همکاران ما را در خدمت رسانی مطلوب یاری نمایند.

لازم به ذکر است سامانه ۱۲۲ حوادث و اتفاقات به صورت ۲۴ ساعت پاسخگوی مشترکین محترم شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه خواهد بود.