رییس حفاظت محیط زیست روانسر گفت:انتشار فیلم و تصاویر شکار غیر مجاز حیوانات ،حیوان آزاری ، در فضای مجازی جرم بوده و برابر قانون با خاطیان برخورد خواهد شد.
 به گزارش نسیم کرمانشاه، جهانگیر امیری رئیس اداره محیط زیست شهرستان روانسر در این خصوص گفت: در پی رصد فضای مجازی و کشف تصاویری از شکارغیرمجاز خرگوش وحشی در شبکه اجتماعی اینستاگرام ، عوامل یگان حفاظت محیط زیست  این شهرستان طی عملیات فنی و با بهره گیری از تجربیات اجرایی، موفق به شناسایی و دستگیری یک نفر متخلف شدند.

وی افزود:طبق تحقیقات بعمل آمده نامبرده بدون مجوز قانونی مبادرت به شکار یک سرخرگوش وحشی در ارتفاعات چشمه سفید این شهرستان وانتشار تصاویر آن در فضای مجازی نموده که ضمن اخذ مجوز از مقام محترم قضایی و تشکیل پرونده برای نامبرده به مقام قضایی معرفی گردید.

امیری در پایان اظهار داشت: هرگونه اقدام به ترغیب دیگران به شکار و صید جانوران وحشی در فصول و ساعات ممنوعه از طرق راهکارهای غیرمجاز و یا اقدام برای تبلیغات و خرید و عرضه ، فروش و صدور جانوران وحشی زنده یا کشته و اجزای آنها در فضای مجازی، تحت عنوان محتوای مجرمانه پیگرد قضایی دارد و متخلفین از مجازات‌های قانونی در امان نخواهند بود.