مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب کشور گفت: شرکت برق منطقه ای غرب شامل استان های کرمانشاه، کردستان و ایلام روزانه سه هزار و ۵۶۰ مگاوات برق تولید می کند که در کشور از وضعیت مطلوبی برخوردار است. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایرنا، علی اسدی به مناسبت هفته دولت: شرکت برق منطقه […]

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب کشور گفت: شرکت برق منطقه ای غرب شامل استان های کرمانشاه، کردستان و ایلام روزانه سه هزار و ۵۶۰ مگاوات برق تولید می کند که در کشور از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایرنا، علی اسدی به مناسبت هفته دولت: شرکت برق منطقه ای غرب با پوشش ۷۴ هزار کیلومتر مساحت و جمعیت حدود چهار و میلیون ۲۰۰ هزار نفر، بیش از ۸۵ هزار و ۷۲۰ کیلومتر شبکه انتقال برق، هزار و ۶۵۰ مشترک دارد که ۲۵ مشترک آن از واحدهای صنعتی سنگین مانند کارخانه سیمان و پتروشمی و غیره است.
وی در ادامه گفت: شرکت برق منطقه ای غرب ۱۱ پروژه مهم با ۸۷ میلیارد تومان اعتبار در استان کرمانشاه به بهره برداری رساند که می تواند نقش مهمی در فراهم کردن زیرساخت های صنعتی، کارآفرینی و رونق تولید در راستای ایجاد اشتغال و رونق تولید ایفا کند و همچنین با تقویت برق استان از هرگونه قطعی برق در این خطه جلوگیری کند.
اسدی همچنین از بهره برداری ۲ پروژه در استان کردستان و ۲ پروژه در استان ایلام به مناسبت هفته دولت خبر داد و بیان داشت: پروژه های شرکت منطقه ای غرب در ایلام همزمان با سفر رییس جمهوری به این استان افتتاح خواهد شد.
۲ پروژه اقتصاد مقاومتی تا پایان سال در کرمانشاه افتتاح می شود
او همچنین از بهره برداری از مرحله اول نیروگاه دالاهو در اول تیرماه سالجاری با ظرفیت ۳۰۰ مگاوات خبر داد و بیان داشت: اعتبار نیروگاه برق دالاهو از محل صندوق توسعه با ۵۰۰ میلیون یورو مصوب شده که انشاالله تا پایان سال جاری مرحله دوم این نیروگاه با ظرفیت ۳۰۰ مگاوات دیگر به بهره برداری می رسد و گام سوم آن نیز در سال ۹۹ افتتاح خواهد شد.
اسدی همچنین از افتتاح ۲ پروژه اقتصاد مقاومتی در سرپل ذهاب و قصرشیرین با ۴۰ مگاوات در راستای اجرای پوشش پروژه های مربوط به طرح گرمسیری و یک طرح ۴۰ مگاواتی در حوزه شهرک های صنعتی کرمانشاه به ویژه برق پالایشگاه آناهیتا است که با ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.
 مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب در ادامه از اجرای پروژه های ۲۵ مگاواتی بخش خصوصی در گیلانغرب و دهلران ایلام در آینده نزدیک خبر داد و بیان داشت: برق  این نیروگاه های کوچک توسط این شرکت خرید تضمینی می شود و طی برگزاری مناقصه به بخش خصوصی واگذار می شود.
 شرکت برق منطقه ای غرب از نیروگاه های خورشیدی حمایت می کند  
اسدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح نیروگاه خورشیدی در استان کرمانشاه بیان داشت: اکنون یک پروژه پنج مگاوتی در حواشی شهر کرمانشاه و یک پروژه ۱۰ مگاواتی در شهرستان روانسر انجام شده با کمک استانداری در تلاشیم که سرمایه گذاران بخش خصوصی برای اجرای ۲ پروژه ۲۵ مگاواتی نیروگاه خورشیدی استان پای کار بیاوریم.  
طرح صفر ۹۸ وزارت نیرو در شرکت برق منطقه ای غرب موفقیت آمیز اجرا شد
او همچنین با اشاره به خاموشی و قطعی مکرر برق در سال ۹۷ بیان داشت: وزارت نیرو با توجه به خسارت های ناشی از قطعی برق به بخش صنعت و تجارت و سختی های که مردم بابت آن در سال گذشته متحمل شدند، طرح صفر ۹۸؛ که در آن باید قطعی برق در سال ۹۸ به صفر برسد اعمال کرد و به شرکت های برق تابعه دستورالعمل کرد که با اعمال سیاست هایی قطعی برق را به صفر برسانند.
اسدی افزود: این طرح با توجه به راه اندازی مرحله اول نیروگاه ۳۰۰ مگاواتی دالاهو، مدیریت صحیح مصرف برق ادارت توسط استانداری و کاهش مصرف مشترکان برق در استان با موفقیت ۱۰۰ درصدی انجام شد و تابستان امسال هیچ قطعی برقی در فصل تابستان دمای هوا بالایی هم نسبت به سال گذشته داشت نداشته ایم.
وی در ادامه میزان تولید برق استان کرمانشاه را هزار و ۹۵۰ مگاوات اعلام کرد که این میزان ۲ برابر برق مصرفی استان است که در زمان اوج آن به ۸۳۰ مگاوات رسید.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب کشور در ادامه از همکاری مردم استان در کاهش و مدیریت مصرف برق تشکر کرد و گفت: هرجا خواستیم موفقیت بدست بیاوریم با همکاری و همراهی مردم به دست آمده است.
شرکت برق منطقه ای غرب روزانه ۶۵۰ مگاوات برق به کشور عراق صادر می کند
اسدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: روزانه ۶۵۰ مگاوات برق از شرکت منطقه ای غرب از پنج خط انتقال برق که چهار خط آن در استان کرمانشاه و یک خط آن در استان کردستان است به کشور عراق و اقلیم کردستان صادر می شود.
وی صادرات برق به کشور عراق را جزء راهبرد های کشور دانست و گفت: این یکی از افتخارات بزرگ نظام جمهوری اسلامی است که در تولید برق در دنیا رتبه ۱۴ و در خاورمیانه رتبه اول را دارد و برنامه داریم از مرز شوشمی، پاوه و مریوان صادرات برق را از ۱۵ شهریور با کاهش مصرف برق داخلی افزایش دهیم.