سهم ۱۰۳ میلیارد تومانی کرمانشاه از تسهیلات مشاغل خانگی

  پرینت
شناسه خبر : 21021 | تاریخ انتشار : 13 تیر 1401 - 16:31 |
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه سهم استان از تسهیلات مشاغل خانگی در سال گذشته ۷۷ میلیارد تومان بود، گفت: این تسهیلات در سال‌جاری افزایش داشته و به ۱۰۳ میلیارد تومان رسیده است.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه، مختار احمدی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان روانسر در فرمانداری، افزود: منابع مالی خوبی برای ایجاد اشتغال در نظر گرفته شده و با توجه به وضعیت بیکاری استان کرمانشاه، اعتبارات جذب و نباید برگشت بخورد.
وی ادامه داد: سند اشتغال استان ترسیم شده و نسبت به سال‌های گذشته تفاوت هایی دارد از جمله آنکه با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی تدوین و از سویی دیگر راستی آزمایی انجام و سامانه ناظر در کنار سامانه رصد راه اندازی شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه تصریح کرد: نهادهای حمایتی کمیته امداد حضرت امام(ره) و بهزیستی امسال نسبت به سال‌های گذشته وظایف سنگین تری در ایجاد اشتغال دارند و سایر نهادها نیز باید با آنها همکاری کنند.
احمدی گفت: بزرگترین چالش در اشتغال استان نبود مهارت است به گونه‌ای که ۸۰ درصد بیکاران استان فاقد مهارت هستند و در این راستا در صدد راه‌اندازی کمیته فرهنگ کار استان هستیم و همچنین مراکز فنی و حرفه ای باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.
وی در خصوص تشکیل شرکت های تعاونی توسعه عمران شهرستانی نیز گفت: این تعاونی ها بستری مناسب برای ورود بخش های تعاونی به فعالیت های اقتصادی هستند و برای انجام طرح هایی که به دلیل رانت زا بودن آن، امکان واگذاری به بخش خصوصی وجود ندارد، تشکیل می شوند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه ایجاد و اداره واحدهای اقتصادی تولیدی، توزیعی و خدماتی مرتبط با تحقق اهداف تعاونی را از اولویت های اهداف فعالیت این تعاونی ها دانست.
فرماندار شهرستان روانسر نیز گفت: اگر اشتغال، تولید و اقتصاد پشتوانه علمی داشته باشد ماندگار و اثرگذار است و در این راستا باید از ظرفیت واحدهای دانش بنیان بهره ببریم.
«سعدی مصطفی‌زاده» افزود: شرایط کشور از لحاظ اشتغال ویژه است و می طلبد مدیران احساس مسئولیت بیشتری داشته باشیم و از ظرفیت های موجود در راستای اشتغال استفاده کنیم.
وی ادامه داد: روانسر یک شهرستان اقتصادی است و ظرفیت های موجود در شهرستان در بخش های کشاورزی، صنعت و گردشگری باید به فعلیت برسند.
فرماندار روانسر اضافه کرد: رونق تولید، بهبود فضای کسب و کار و سرمایه گذاری مولفه های مهم در ثروت آفرینی و ایجاد اشتغال هستند که نقش بانک ها در این راستا بسیار پررنگ است و باید در ایجاد اشتغال پیش قدم باشند.

اخبار مشابه
افتتاح ۲ مدرسه خیرساز در روستاهای شهرستان صحنه 
۱۱۷ سامانه هوشمند جدید در جاده‌های کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود
افتتاح سه آزمایشگاه نهاد ارزیابی انطباق در استان کرمانشاه به مناسبت روز جهانی تایید صلاحیت
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.