سند راهبردی آمایش سرزمین ورزش کرمانشاه تهیه می شود

  پرینت
شناسه خبر : 24408 | تاریخ انتشار : 21 خرداد 1402 - 20:01 |
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه از تهیه سند راهبردی آمایش سرزمین ورزش کرمانشاه خبر داد و گفت: این سند شامل توسعه ورزش قهرمانی، همگانی، استعداد یابی علمی، توسعه آموزش و وضعیت زیرساختهای ورزشی استان از نظر پراکندگی و وضعیت آنها می شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان استان کرمانشاه ،منوچهر حاتمی در خصوص هدف تهیه سند راهبردی آمایش سرزمین ورزش اظهار داشت : هدف این طرح بهره برداری حداکثری از استعدادهای ورزشی برای رشد و توسعه آن است.
وی به ضرورت امکان سنجی و نیاز سنجی بر اساس داشته ها و توانایی ها در این طرح تاکید کرد و گفت:نکته مهم در این طرح توجه به همه ابعاد مختلف است و باید دید اگر در رشته ای امکان موفقیت ورزشکاران استان وجود دارد،آیا زیرساختهای مورد نیاز آن نیز در استان در درسترس است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان در ادامه گفت:از گذشته تاکنون طرح ها و پروژه هایی در استان احداث شده است که با توجه به فقدان یک سند راهبردی آمایش سرزمین این اماکن بصورت سلیقه ای و یا بر اساس درخواست رشته های مختلف احداث شده اند و اکنون ما مجبور هستیم بر روی این داشته ها سند آمایش سرزمین را طراحی کنیم.
حاتمی در ادامه بخش مهم این طرح را استعدادیابی ذکر کرد و گفت:استعداد یابی پایه و اساس توسعه ورزش در بعد قهرمانی است و قطعا در این طرح توجه ویژه ای به آن خواهد شد.
او تاکید کرد: در بعد قهرمانی از گذشته در زمینه آمایش سرزمین اقداماتی در استان شده است اما به مرحله تهیه یک سند راهبردی قابل اجرا در این زمینه منتج نشده است و غالب اقدامات نیز در این حوزه بر اساس نظرات کارشناسی بدنه ورزش استان صورت گرفته است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان تاکید کرد:در حوزه اعتبارات ورزشی در استان متاسفانه به دلیل عدم حمایت صنایع و بخشهای صنعتی،معدنی و تولیدی از ورزش به ناچار مجبور به برنامه ریزی بر داشته های خود هستیم.
اخبار مشابه
برگزاری محفل انس با قرآن و جشن نیمه شعبان در شرکت برق منطقه‌ای غرب 
تفاهم نامه مشارکت خیر مدرسه‌ساز شاخص کشور جهت ساخت ۲۵ مدرسه  روستایی استان کرمانشاه منعقد شد
اولین کاروان کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با شعار کاروان نور تا نور مزین به پرچم صنعت برق به عتبات عالیات اعزام گردید
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.