سند راهبردی آمایش سرزمین ورزش کرمانشاه تهیه می شود

  پرینت
شناسه خبر : 24408 | تاریخ انتشار : 21 خرداد 1402 - 20:01 |
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه از تهیه سند راهبردی آمایش سرزمین ورزش کرمانشاه خبر داد و گفت: این سند شامل توسعه ورزش قهرمانی، همگانی، استعداد یابی علمی، توسعه آموزش و وضعیت زیرساختهای ورزشی استان از نظر پراکندگی و وضعیت آنها می شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان استان کرمانشاه ،منوچهر حاتمی در خصوص هدف تهیه سند راهبردی آمایش سرزمین ورزش اظهار داشت : هدف این طرح بهره برداری حداکثری از استعدادهای ورزشی برای رشد و توسعه آن است.
وی به ضرورت امکان سنجی و نیاز سنجی بر اساس داشته ها و توانایی ها در این طرح تاکید کرد و گفت:نکته مهم در این طرح توجه به همه ابعاد مختلف است و باید دید اگر در رشته ای امکان موفقیت ورزشکاران استان وجود دارد،آیا زیرساختهای مورد نیاز آن نیز در استان در درسترس است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان در ادامه گفت:از گذشته تاکنون طرح ها و پروژه هایی در استان احداث شده است که با توجه به فقدان یک سند راهبردی آمایش سرزمین این اماکن بصورت سلیقه ای و یا بر اساس درخواست رشته های مختلف احداث شده اند و اکنون ما مجبور هستیم بر روی این داشته ها سند آمایش سرزمین را طراحی کنیم.
حاتمی در ادامه بخش مهم این طرح را استعدادیابی ذکر کرد و گفت:استعداد یابی پایه و اساس توسعه ورزش در بعد قهرمانی است و قطعا در این طرح توجه ویژه ای به آن خواهد شد.
او تاکید کرد: در بعد قهرمانی از گذشته در زمینه آمایش سرزمین اقداماتی در استان شده است اما به مرحله تهیه یک سند راهبردی قابل اجرا در این زمینه منتج نشده است و غالب اقدامات نیز در این حوزه بر اساس نظرات کارشناسی بدنه ورزش استان صورت گرفته است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان تاکید کرد:در حوزه اعتبارات ورزشی در استان متاسفانه به دلیل عدم حمایت صنایع و بخشهای صنعتی،معدنی و تولیدی از ورزش به ناچار مجبور به برنامه ریزی بر داشته های خود هستیم.
اخبار مشابه
سازمان ملی استاندارد ایران به سیستم بین المللی ارزیابی انطباق تجهیزات و قطعات الکترونیک پیوست
افتتاح ۲ مدرسه خیرساز در روستاهای شهرستان صحنه 
۱۱۷ سامانه هوشمند جدید در جاده‌های کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.