این حضور به معنای مردمی بودن است، اینکه نماینده ای به مناطق کم برخوردار شهر برود و گوش شنوای دل دردمند مردم شود، از این بودن لذت برد تا بتواند مشکلات و نداشته های آنان را در قلب بهارستان فریاد زند و اینک نوبت به انعکاس و پیگیری مطالبات قدیمی اهالی بیلوار رسیده است.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از پایگاه خبری طلوع، بیلوار از بخشهای مستعد و آباد استان کرمانشاه است که در ۴۸ کیلومتری شمال کرمانشاه قرار گرفته و ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد.

این بخش که از قطب های تولید محصولات باغی شهرستان و در مرز استان کرمانشاه و کردستان قرار دارد، از نداشته هایی رنج می برد که از کم توجهی و کم لطفی برخی مسئولان ایجاد شده است.

 

سالهاست که رسیدگی به موضوع جاده و آب آشامیدنی به عنوان مشکل و خواسته اصلی اهالی بیلوار مطرح می شود، انشعابات غیرمجاز آب، کافی نبودن میزان آب آشامیدنی برای روستاهای بخش، وضعیت نامناسب فاضلاب، بهسازی و نوسازی مسیرهای دسترسی و معابر و تقویت و توسعه زیرساخت ها پاره ای از دغدغه‌های اهالی بیلوار است.

 

از سوی دیگر اگر نگاهی به وضعیت راه و جاده‌های این بخش بیندازیم محرومیت بیلواری ها را دوچندان می بینیم چراکه بنابرگفته مسئولان و اهالی منطقه، ماه و هفته ای نیست که عزادار جاده بیلوار نباشند و رفع نقاط حادثه خیز و روکش آسفالت جاده قلعه به گندآباد خواسته چندین ساله این مردم است که بارها در دیدار مسئولین مطرح شده است.

 

قسمت خروجی روستای مرزبانی (جاده خط بالا )نیز با دست اندازهای متعدد و عمیق مواجه است و جاده فاقد شانه رها شده است.

 

از سوی دیگر تولید، اشتغالزایی و افزایش درآمد در این بخش، نگاه ویژه ای می خواهد چراکه برخی از واحدهای تولیدی که با مشکلات مالی گریبان گیرند برای ادامه و سرپاماندن به تسهیلات بیشتر نیاز دارند.

 

اهالی مناطق محروم و کم برخوردار شهرستان کرمانشاه با حضور گرم و پر خیر و برکت نماینده مردمی خود آشنا هستند و می دانند اگر نداشته های خود را فریاد زنند و مطالبه گر باشند، دکتر محمد رشیدی با آمدن به نزد مردم و بازدید میدانی از محله به یاری آنان می شتابد و نداشته های آنان را به قلب بهارستان می برد و آن در صحن علنی مجلس بیان می کند.

دکتر رشیدی با بازدید میدانی از مناطق محروم شهر به بررسی دقیق تر مشکلات مردم و رفع آنها به صورت مستمر می پردازد آنچنان که بازدید وی از بخش هایی همچون سرفیروزآباد، شهرک کهریز، میان دربند بخش‌مرکزی، روستاهای بخش ماهیدشت، محله مرادآباد نتیجه بخش بود.

 

این نماینده مردم شریف کرمانشاه و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با طلوع، به بازدید اخیر خود از بخش بیلوار اشاره و عنوان کرد:

در این بازدید از چند واحد تولیدی سرکشی شد که برای فازهای توسعه ای به تسهیلات تکمیلی نیاز داشتند.

دکتر رشیدی افزود: مشکلات چند روستای بیلوار نیز در زمینه آب و راه بررسی شد و بدنبال تماس هایی که با ارگان های راهداری و آبفا برقرار کردیم، تصمیم براین شد تا پروژه های آب و راهداری این روستاها در اولویت قرار گیرد.

نماینده مردم شریف کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: بحث ساماندهی فاضلاب شهر قلعه از دیگر مطالبات مردم بود که مورد پیگیری قرار گرفت.

وی تاکید کرد: امیدواریم با بازدیدهای که از بخش های مختلف شهرستان به عمل می آید، با پیگیری و تلاش مسئولان مشکلات مردم مرتفع شود و آنچنان که حق مردم است محقق شود.

 

ساکنان مناطق کم برخوردار همواره از حضور کمرنگ مسئولان و نمایندگان در جمع خود گله مند هستند و اکنونق اطعانه می توان گفت اهالی دردمند بخش های محروم کرمانشاه بیش از دیگر نمایندگان، حضور و توجه دکتر رشیدی را در کنار خود احساس کرده اند‌ و می دانند که این حضور از توجه و نگاه عادلانه این نماینده به همه مناطق کم برخوردار شهر نشات گرفته و به زودی با همت جمعی مسئولان منشا خیر و برکت برای اهالی خواهد شد و با کاشت بذر امید و دلگرمی، ارتقای سطح کیفیت زندگی را به ارمغان خواهد داشت.