مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه گفت: سرانه فضای سبز شهری کرمانشاه ۸.۶ مترمربع می باشد که درصدد هستیم این مقدار را افزایش دهیم. به گزارش نسیم کرمانشاه؛ فرامرز رحمتی زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: حوزه فضای سبز شهری یکی از حوزه های شهرداری می باشد که جزو […]

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه گفت: سرانه فضای سبز شهری کرمانشاه ۸.۶ مترمربع می باشد که درصدد هستیم این مقدار را افزایش دهیم.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ فرامرز رحمتی زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: حوزه فضای سبز شهری یکی از حوزه های شهرداری می باشد که جزو مطالبات اصلی مردم می باشد.

وی گفت: یکی از مهمترین اقدامات در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمانشاه بحث توسعه و نگهداری فضاهای سبز قدیمی و حفظ درختان قدیمی در سطح شهر کرمانشاه می باشد که در قالب برنامه مدونی طی ماه های آتی این فضاها احیا خواهند شد و این اقدام جزو اولویت های سازمان می باشد.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه بیان داشت: تکمیل پروژه های نیمه تمام در دستور کار سازمان قرار داشت که از جمله می توان به پل میدان امام حسین اشاره داشت که با نظارت سازمان فضای سبز نسبتا قابل قبولی در کنار این پل شکل گرفت.

وی افزود: ایجاد فضای سبز حجمی در قالب کاشت درختچه ها در سطح شهر جزو برنامه های این سازمان بوده به طوری که حجم فضای سبز شهری را در کرمانشاه افزایش دهیم.

رحمتی زاده اعلام داشت: در سال جاری تاسیس کلینیک گیاه پزشکی جزو طرح های سازمان بوده تا از تمام گونه های فضای سبز شهری کنترل و حفاظت شود و با نظارت مستمر از خشک شدن و آفات درختان و فضای سبز شهری پیشگیری شود.

وی ادامه داد: ظرف چند هفته آینده برنامه امداد درخت به واسطه کلینیک گیاه پزشکی در دستور کار می باشد که از طریق سامانه ای با اطلاع رسانی در اختیار مردم قرار می گیرد تا در صورت تماس مردم در مورد خرابی یا آفات درختان با این سامانه تماس بگیرند و مردم به عنوان همیار و کمک رسان سازمان باشند.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه گفت: مهمترین اقدام انجام شده در سال گذشته کاشت درختچه های سطح شهر بود که این اقدام در سال جاری نیز در دستور کار قرار دارد و احیا و مرمت چمن ها و درختچه ها نیز به صورت مستمر ادامه دارد.

وی در مورد پارک جنگلی سراب قنبر اعلام کرد؛ یکی از بهترین پروژه های زیبا سازی شهر کرمانشاه است که ۴۰ هکتار درختکاری و همچنین نگهداری در این پروژه جنگلی را احیا نموده که برای تکمیل این پروژه نیازمند کمک های استانداری و دولت نیز می باشیم.

رحمتی زاده افزود: در سراب قنبر نیازمند بیش از ۵ کیلومتر شبکه روشنایی می باشیم و حدود ۴ کیلومتر نیز ارتباطات راه برای تکمیل این پروژه نیازمندیم اما قالب طرح سراب قنبر که کاشت جنگل و درخت بوده انجام شده است.

وی در مورد گلخانه پارک شرقی نیز اظهار داشت: این گلخانه چندین سال به صورت رها شده بود که با تاکید دکتر طلوعی این گلخانه برای تولید گل و گیاه محلی راه اندازی شد و در حال حاضر این پروژه به اتمام رسیده است.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه ادامه داد؛ در حال حاضرکشت داخل گلخانه انجام شده و تولیدات گل و گیاه در این گلخانه نیاز به نشا شهر کرمانشاه را تولید می کند و در آینده نیاز شهرداری به طور کامل برطرف می شود و آمادگی داریم علاوه بر شهر کرمانشاه نیاز شهرستان های استان را نیز برطرف نماییم.

وی گفت: در حال حاضر ۸۶۰ هکتار فضای سبز شهری در شهر کرمانشاه قرار دارد و سرانه فضای سبز شهر کرمانشاه ۸.۶ مترمربع می باشد که در تلاشیم این مقدار را به ۹ مترمربع برسانیم.

رحمتی زاده اظهار داشت: با حمایت مردم و به صورت برنامه ریزی شده و مدون پک های تشویقی را برای مردم در نظر بگیریم تا با شناسایی درختان سطح شهر کرمانشاه توسط مردم و با کمک خود همشهریان از درختان سطح محلات نگهداری نماییم.

وی افزود: با انجام این اقدام می توانیم سرانه فضای سبز را نیز ارتقا دهیم و به صورت جدی به دنبال اجرای این طرح هستیم تا از درختان با کمک و همراهی خود مردم حفاظت و نگهداری کنیم.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه در پایان گفت: احیاء باغ پسته های پارک شرقی در دستور کار قرار دارد و محدوده باغ های پسته شامل ۲۰ هکتار می شود که ۱۴ هکتار آن قابلیت احیاء دارد و درصدد هستیم تا این محدود ه را به زودی احیاء نماییم.