ساکنان ۶۷ روستای دهستان «جلالوند» بخش سرفیروزآباد از توابع شهرستان کرمانشاه روز سه‌شنبه در مراسمی با حضور «محمد طیب صحرایی»، استاندار کرمانشاه، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مسوولان استانی از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از ایرنا، در این مراسم که «عبدالرضا مصری» نایب رئیس مجلس و «محمد رشیدی» عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از نمایندگان مردم کرمانشاه در مجلس برگزار شد، سرپرست شرکت گاز استان اظهار کرد: عملیات گازرسانی به این روستاها با هزینه ۱۴۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به اجرا درآمده است.

«ناصر حسینی» با بیان اینکه با گازرسانی به این روستاها، هزار و ۶۳۲ خانوار ساکن در آنها از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند، افزود: کار علمک گذاری هزار و ۲۰۰ مشترک این روستاها از هفته آینده آغاز و سه ماه به طول خواهد انجامید.

وی یادآور شد: از مجموع ۱۹۶ روستای فیروزآباد هم اکنون ۱۳۵ روستا از نعمت گاز برخوردار هستند و عملیات گازرسانی به ۴۷ روستای دیگر نیز در حال اجراست که تا پایان سال جاری به اتمام رسیده و به بهره برداری خواهد رسید.

سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه اضافه کرد: کار مطالعه ۱۴ روستای دیگر نیز در حال انجام است.

حسینی با بیان اینکه هم اکنون ۸۷.۵ درصد از جمعیت روستایی استان کرمانشاه از نعمت گاز برخوردار هستند، افزود: هم اکنون کار گازرسانی به ۲۴۸ روستای استان نیز در حال انجام است.

 

۷۳ روستای بخش سرفیروزآباد با تنش آبی مواجه است

سرپرست فرمانداری کرمانشاه نیز در این مراسم از بخش سرفیروزآباد به عنوان یکی از محروم‌ترین بخش‌های کشور یاد کرد و گفت: آب، اصلی‌ترین مشکل این بخش است به طوری که در تابستان امسال ۷۳ روستای این منطقه با تانکر آبرسانی شد.

«ابراهیم رحیمی‌زنگنه» افزود: پروژه آبرسانی مجتمع امام علی(ع) برای تامین آب ۲۳ روستا در حال انجام است، که پیش بینی می شود ۲ ماه آینده به بهره برداری برسد اما باید تدابیری برای ۵۰ روستای دیگر اندیشیده شود.

وی اضافه کرد: با اقدامات در دست اجرا یک خط لوله آب نیز برای تامین آب ۲۵ روستای دیگر در دست ساخت است که عملیات اجرایی آن سال آینده به اتمام خواهد رسید.

رحیمی‌زنگنه، یکی دیگر از معضلات این بخش را مربوط به حوزه راه ها عنوان کرد و گفت: امسال از مجموع ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی اختصاص یافته به شهرستان کرمانشاه، ۱۰۵ میلیارد تومان به بخش سرفیروزآباد به دلیل محرومیت مضاعف آن اختصاص یافته که از این رقم ۶۰ میلیارد تومان تنها به بخش راهسازی تخصیص یافته است.

وی بر لزوم دو بانده کردن محور کرمانشاه به «هلشی» هم تأکید کرد و گفت: این محور مواصلاتی همواره شاهد حوادث متعدد جاده ای است و در سفر رئیس جمهور هم مطرح شد، اما به سرانجام نرسید.

به گزارش ایرنا، امروز همچنین عملیات اجرایی احداث پست ۶۳/۲۰ کیلوولت و خط ۶۳ کیلو ولت شهید سلیمانی بخش سرفیروزآباد شهرستان کرمانشاه با سرمایه‌گذاری ۱۶۰ میلیارد تومان توسط شرکت برق منطقه‌ای غرب کشور افتتاح شد.

بخش سرفیروزآباد کرمانشاه با حدود ۲ هزار کیلومتر وسعت و ۲۳۵ روستا، بیش از ۳۰ هزار نفر جمعیت دارد که در جنوب شرقی کرمانشاه واقع شده است.