استاندار کرمانشاه گفت: بر اساس برنامه زمانبندی عملیات اجرایی ۲۳ هزار واحد ظرف یک ماه آینده همزمان با سفر رئیس جمهور در استان کرمانشاه آغاز خواهد شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از صدا سیما؛ ،استاندار کرمانشاه در نشست شورای مسکن استان با اعلام این خبر گفت: بر اساس وعده دولت سیزدهم برای ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی۲گام۲ساله سهم استان کرمانشاه، ساخت و تکمیل ۱۱۹ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن است.
امیری مقدم افزود: بر اساس برنامه زمانبندی عملیات اجرایی ۲۳ هزار واحد ظرف یک ماه آینده همزمان با سفر رئیس جمهور در استان کرمانشاه آغاز خواهد شد.
وی تامین زمین مورد نیاز برای احداث واحد‌های مسکونی در استان را ۳ هزار و ۲۰۰ هزار عنوان کرد و افزود: تاکنون نیاز دو ساله ساخت مسکن در قالب طرح نهضت ملی تامین شده است.
امیری مقدم احیای بافت فرسوده با مشارکت بخش خصوصی و ساخت واحد‌های مسکونی نوساز را یک امر مهم در شهر‌های استان اعلام کرد و افزود: وجود بافت فرسوده خسارت جدی به بدنه شهر‌ها خواهد زد لذا احیای آن‌ها باید در اولویت قرار گیرد.
بر اساس آمار اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه حدود ۱۹۳ هزار نفر در طرح ملی نهضت مسکن ثبت نام کردند که پس از بررسی ۸۳ هزار نفر با شرایط اولیه واجد شرایط شناخته شدند.
استاندار کرمانشاه از تمام دستگاه‌های اجرایی خواست با همکاری یکپارچه موانع را شناسایی و در جهت رفع آن تلاش کنند.
شناسایی لیست زمین‌های موجود مازاد دستگاه‌های دولتی، فراهم کردن زیرساخت‌های لازم، ساخت و خرید مصالح مورد نیاز از داخل استان و استفاده از نیرو‌های بومی از مصوبات این نشست بود.