مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه از قرار گرفتن زوج های نابارور تحت پوشش بیمه سلامت خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، دکتر امید قادری اظهار داشت: ثبت نام افراد بیمه سلامت در حال حاضر بدین شکل می باشد که بیمه شده اگر تحت پوشش هیچ بیمه ای نباشد می تواند در طرح بیمه سلامت ثبت نام نماید.

وی گفت: فرد با مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد و ارائه مدارک هویتی خود می تواند برای خود و اعضای خانواده ثبت نام نماید و دفترچه بیمه سلامت را دریافت نماید.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه بیان کرد: برای جلوگیری از ازدحام جمعیت و شیوع بیماری کرونا بیمه شده به صورت غیر حضوری هم می تواند با مراجعه به سامانه غیر حضوری بیمه سلامت ایران به نشانی اینترنتی http://www.bimehsalamatiranian.ir سازمان بیمه سلامت نیز ثبت نام خود را به صورت غیر حضوری انجام دهد.

وی در ادامه افزود: اعتبار بخشی دفترچه های بیمه سلامت صندوق بیمه روستائیان و عشایر و همچنین شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر تا آخر آذر ماه سال جاری تمدید شده بود و در صندوق کارکنان دولت که شامل ۱۴۰ هزار نفر از کارکنان دولت می شود تا ۳۱ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ به صورت اتوماتیک تمدید شده است.

قادری ادامه داد؛ بیماران خاص از جمله تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، ام اس و کلیوی تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که به صورت رایگان به آنها خدمات ارائه می شود.

وی افزود: تعداد بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت استان ۲ هزار و ۳۳۲ نفر بوده که به صورت رایگان داروهای مورد نیاز در اختیار آنها قرار می گیرد و اگر داروی تجویز شده که نیاز به تایید باشد بیمار می تواند با تشکیل پرونده در سیستم، داروی مورد نظر خود را دریافت نماید.

مدیرکل بیمه سلامت استان در رابطه با ناباروری زوجین نیز اظهار داشت؛ درمان این افراد در تعهد بیمه سلامت قرار گرفته و در راستای منویات مقام معظم رهبری در راستای جوان سازی و افزایش جمعیت خدمات ناباروری تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت: بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی روستاییان، عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت و مددجویان شهری کمیته امداد در حالت عادی برای دریافت خدمات ناباروری نیازی به نظام ارجاع ندارند و به راحتی می توانند از این خدمات بهره مند شوند.

قادری گفت: صندوق ها از لحاظ پرداخت خسارت ها از ابتدای سال جاری انجام می شود و اگر مرکزی در دانشگاه علوم پزشکی در این راستا فعالیت کند صندوق نیز با آن مرکز قرارداد خواهد بست.

وی در پایان بیان داشت: افراد نابارور برای خرید تجهیزات در این زمینه تا ۹۰ درصد تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد و تنها ۱۰ درصد هزینه بر عهده زوج نابارور می باشد.