معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه از تصویب طرح تامین زمین مورد نیاز برای اجرای طرح جهش تولید مسکن در چهار شهرستان پاوه، قصرشیرین، هرسین و صحنه خبر داد.


به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایرنا؛ «منوچهر فخری» در نشست کارگروه زیربنایی استانداری کرمانشاه گفت: اجرای طرح جهش تولید در حوزه مسکن یکی از اولویت های اصلی دولت است و وزارت راه و شهرسازی نیز بر تامین سریع زمین های مورد نیاز برای اجرای این طرح تاکید دارد.
وی در ادامه از اقدامات بسیار خوب استان در راستای اجرای طرح جهش تولید در حوزه مسکن خبر داد و گفت: در قالب این طرح برای شهر هرسین تعداد ۲ هزار و ۲۱۹ واحد مسکونی سهمیه در نظر گرفته شده است و در نشست امروز  ۴۶ هکتار زمین برای اجرای این پروژه به شهر الحاق شد.
وی افزود: سهمیه شهر پاوه در طرح جهش مسکن تعداد هزار و ۹۹۶ واحد مسکونی است که الحاق ۱۰ هکتار برای اجرای فاز اول به تصویب رسید.
فخری همچنین اضافه کرد: سهمیه ساخت هزار و ۲۵۵ واحد مسکونی برای قصرشیرین در نظر گرفته شده و با توجه به طرح بازسازی و نیاز این طرح، حدود ۵۰ هکتار زمین که پیش از این هم داخل طرح بوده، مجددا به شهر الحاق شد.
وی ادامه داد: در شهر صحنه نیز یک بخش در داخل محدوده شهر که دارای کاربری عمومی است برای اجرای طرح جهش مسکن در نظر گرفته شد و راه و شهرسازی مقدمات آماده کردن زمین را انجام خواهد داد.
همچنین در این نشست به ۹ مورد تقاضای سرمایه گذاری خارج محدوده در شهرهای روانسر، سرپل ذهاب، کرمانشاه، گیلانغرب و سنقر رسیدگی شد.
در تغییر کاربری‌ها باید به منافع کلان شهر در نظر گرفته شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه همچنین در نشست کمیسیون ماده ۵ استان نیز گفت: در بررسی‌های تغییر کاربری این تقاضاها تلاش کرده‌ایم نگاهی ویژه به منافع کلان و توسعه ای شهر و همچنین حقوق شهروندان داشته باشیم.
فخری افزود: متاسفانه در برخی محلات و مناطق شهر به دلایل حجم زیاد تغییر کاربری ها، شاهد شلوغی و ترافیک بسیار زیادی هستیم که زندگی عادی شهروندان را مختل کرده است.
وی گفت: شهرداری باید در زمینه تغییر کاربری ها در بافت فرسوده و ناکارمد تسهیلگری‌های بیشتری انجام دهد تا در آن مناطق هم شاهد شکل گیری یک رونق اقتصادی باشیم.
در این نشست موضوع تقاضاهای تغییر کاربری در شهرهای اسلام آباد، سنقر و طرح ساخت یک پروژه ساخت مسکن در شهر کرمانشاه بررسی شد.