رویداد شتابدهی صادرات، دروازه‌ای برای ورود شرکت های کوچک و متوسط کرمانشاه به بازارهای جهانی

  پرینت
شناسه خبر : 22864 | تاریخ انتشار : 12 بهمن 1401 - 13:43 |
رئیس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه صادرات اصلی‌ترین راه ایستادگی یک بنگاه در برابر تکانه‌های اقتصادی است، گفت: با برپایی رویداد شتابدهی صادرات به دنبال صادراتی کردن تعداد بیشتری از شرکت های کرمانشاه هستیم.
به گزارش نسیم کرمانشاه، کیوان کاشفی با اشاره به اینکه اولین رویداد شتابدهی صادرات کرمانشاه ۱۲و ۱۳ بهمن برگزار می‌شود، اظهار کرد: علاقمندان در بخش‌های مختلف از جمله دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، شرکت‌های کوچک و متوسط، شرکت‌های دانش‌بنیان، واحدهای فناور و… می‌توانند در این رویداد شرکت کنند.

وی از چهار محور اصلی که برای رویداد شتابدهی صادرات تعریف شده یاد کرد و ادامه داد: این محورها شامل تهیه و تدوین بوم کسب و کار صادراتی، آنالیز بازار و ایجاد بازارهای جدید بین‌المللی، انتقال تجارب صادراتی و بازاریابی بین‌المللی و افزایش آگاهی از اصول کسب و کار صادراتی است.
رییس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه برای این رویداد اهداف متعددی تعریف شده است، خاطرنشان کرد: توسعه صادرات محصولات تولیدی استان کرمانشاه از طریق نهادسازی و مهارت‌افزایی حقیقی و عملیاتی، بین‌المللی‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان و کسب و کارهای کوچک دارای محصولات با پتانسیل صادرات، افزایش تمایل بنگاه‌های کوچک و متوسط به سمت صادرات، توانمندسازی افراد، تیم‌ها و شرکت‌ها و ایجاد درآمد ارزی پایدار برای آنان و تقویت و توسعه کسب و کارهای کوچک دارای پتانسیل صادرات محصول جدید از مهمترین این اهداف است.
نکته دیگری که رییس اتاق کرمانشاه از آن یاد کرد برنامه‌های جنبی رویداد شتابدهی صادرات بود و گفت: ۱۳ کارگاه آموزشی با موضوع تجارت و مباحث ارزی در نظر گرفته شده است.
به گفته کاشفی، این ۱۳ کارگاه شامل کارگاه آموزشی تجزیه و تحلیل آماری بازار،کارگاه آموزشی تئوری تعرفه‌ها و نقش آن در رقابت،کارگاه آموزشی حمل و نقل،کارگاه آموزشی دسترسی به بازار،کارگاه آموزشی پول و انتقال ارز،کارگاه انتقال تجربه با صادرکنندگان برتر استان کرمانشاه،کارگاه آموزشی نحوه صادرات خدمات،کارگاه آموزشی اسناد تجاری،کارگاه آموزشی مجوزهای صادراتی،کارگاه آموزشی تحلیل بازار عراق،کارگاه آموزشی تبلیغات در بازاریابی بین‌الملل،کارگاه آموزشی تحلیل بازار سوریه و کارگاه آموزشی مشتری‌یابی بین‌المللی است.
وی ابراز امیدواری کرد برپایی رویداد شتابدهی صادرات گامی برای ورود تعداد بیشتری از بنگاه‌های اقتصادی کرمانشاه به بازارهای صادراتی باشد.

عضو هیات رییسه اتاق ایران ادامه داد: بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های کرمانشاه به صورت بالقوه ظرفیت ورود به بازارهای صادراتی را دارند که برگزاری رویداد شتابدهی صادرات می‌توانند به تسهیل فرآیند صادراتی شدن آن‌ها کمک کند.
کاشفی سپس از پیگیری‌های اتاق کرمانشاه برای راه ا‌ندازی مرکز شتابدهی صادرات در استان نیز یاد کرد و گفت: هدف از راه‌اندازی این مرکز کمک به صادرات محور کردن واحدهای صنعتی و تولیدی دانست که پتانسیل‌های صادراتی مناسبی دارند.
رئیس اتاق کرمانشاه از شناسایی و ثبت اطلاعات چندین شرکت که پتانسیل‌های صادراتی دارند در استان خبر داد و عنوان کرد: این واحدها تا کنون به هر دلیلی از جمله عدم بازاریابی، بسته بندی غیرمناسب، عدم شناسایی بازار هدف و سلایق آن و… نتوانسته اند وارد بازارهای جهانی شوند.
کاشفی از عارضه‌یابی برای ورود این شرکت به بازارهای جهانی خبر داد و عنوان کرد: تلاش می‌کنیم تعداد بیشتری از واحدهای تولیدی استان را صادراتی کنیم.
رئیس اتاق کرمانشاه تاکید کرد: از منتورهای داخل و خارج استان برای کمک به صادرات محصولات این شرکت‌ها استفاده می کنیم.
وی از مزایای افزایش تعداد واحدهای صادرات محور استان هم یاد کرد و ادامه داد: صادراتی شدن هر چه بیشتر واحدهای تولیدی استان علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار، موجودیت واحدها را نیز تضمین کرده و باعث افزایش آمار صادرات خواهد شد.
کاشفی ارزآوری برای کشور در این شرایط اقتصادی را نیز مزیت دیگر صادرات محور شدن واحدهای تولیدی کرمانشاه دانست.

اخبار مشابه
سازمان ملی استاندارد ایران به سیستم بین المللی ارزیابی انطباق تجهیزات و قطعات الکترونیک پیوست
افتتاح ۲ مدرسه خیرساز در روستاهای شهرستان صحنه 
۱۱۷ سامانه هوشمند جدید در جاده‌های کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.