روند تشریفات گمرکی در مرزهای استان کرمانشاه تسهیل شود

  پرینت
شناسه خبر : 23702 | تاریخ انتشار : 18 فروردین 1402 - 21:18 |
رئیس اتاق کرمانشاه در این دیدار با سرپرست حوزه نظارت بر گمرکات استان کرمانشاه خواستار تعامل سازنده حوزه گمرکات با بخش خصوصی استان شد و افزود: با توجه به ظرفیت‌های بالقوه‌ای که کرمانشاه با داشتن پنج مرز مشترک با عراق و با هر دو بخش کردی و عربی دارد، لازم است روند تشریفات گمرکی در مرزها تسهیل شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه، کیوان کاشفی در این دیدار با سرپرست حوزه نظارت بر گمرکات استان کرمانشاه اظهار کرد: بیش از دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری استان در سال گذشته نیز اشاره و ابراز امیدواری کرد با همکاری گمرکات استان امسال شاهد افزایش صادرات کرمانشاه و رسیدن به رقم بیش از سه میلیارد دلار باشیم.

وی بخش عمده صادرات استان را حاصل فعالیت تولیدکنندگان و تجار دانست و افزود: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی تمام تلاش خود را برای رفع موانع پیش روی صادرات به کار می‌گیرد و تلاش می‌کنیم با استفاده از تمام ظرفیت‌هایی که داریم از جمله شورای گفتگو، ظرفیت نمایندگان مجلس و مدیران ارشد استان و حتی طرح مباحث مرتبط با صادرات در شورای گفتگو ملی، شرایط تجارت خارجی را تسهیل کنیم.

کاشفی این نکته را نیز متذکر شد که تجارت خارجی صرفا به معنای صادرات نیست و برای تعادل در تراز تجاری باید به سمت واردات خصوصا از عراق نیز حرکت کنیم.

علی اصغر عباس‌زاده سرپرست حوزه نظارت بر گمرکات استان کرمانشاه نیز در این دیدار برای حمایت از بخش خصوصی و رونق صادرات اعلام امادگی کرد.

وی همچنین دیدگاه رئیس اتاق کرمانشاه در زمینه تعامل سازنده با سایر کشورها خصوصا روابط اخیر ایران و عربستان و تشکیل اتاق مشترک بین دو کشور با پیگیری اتاق بازرگانی ایران را بسیار سازنده خواند.

اخبار مشابه
طرح ۱۴ پرونده در اولین کمیسیون ماده ۴۲ سال جاری در استاندارد کرمانشاه 
مصارف آب های زیرزمینی باید نسبت به منابع آب های سطحی کاهش یابد
رتبه اول کرمانشاه در انسداد چاه های غیرمجاز آب در کشور
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.