معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه گفت: دو روستا در استان کرمانشاه در معرض رانش زمین قرار دارند که سال آینده مشکل آن‌ها رفع می‌شود و یک روستای دیگر به دلیل درگیری با رانش زمین و قرار گرفتن در مسیر رودخانه به مکان دیگری جابه‌جا می‌شود.


جعفر نصوری اظهار داشت؛ با اشاره به اینکه تمرکز ما روی روستاهای هدف گردشگری گردشگری است و در این زمینه با میراث فرهنگی هماهنگ شده است، اظهار داشت: ۱۸ روستای هدف گردشگری شناسایی و پیشنهاد شده و در حال نهایی شدن است که از سال آینده در برنامه قرار گیرد.
وی عنوان کرد: دو مورد از این روستاها در اسلام‌آباد غرب، چهار مورد در روانسر، هفت مورد در پاوه، چهار مورد در جوانرود و یک روستا در سرپل‌‌ذهاب قرار دارند و در صورت تصویب در کارگروه تهران، از اعتبارات روستاهای گردشگری بهره‌مند خواهند شد.
نصوری گفت: از گذشته نیز چهار روستای هجیج، شمشیر، زردویی و شله‌کان در پاوه، دو روستای پیران و پاتاق در سرپل‌ذهاب، روستای کرمبست در کرمانشاه، روستای نجوبران در هرسین، سفیدبرگ در جوانرود و زرده و توت شامی در دالاهو به عنوان روستای هدف گردشگری مصوب شده‌اند.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه افزود: روستاهای هجیج، شمشیر، زردویی، شله‌کان، کرمبست، توت‌شامی جزو بافت باارزش و روستاهای پیران و پاتاق، نجوبران، سفیدبرگ و زرده جزو روستاهای هدف گردشگری هستند.
وی با بیان اینکه روستای در معرض فرونشست زمین در استان کرمانشاه وجود ندارد گفت: تعدادی از روستاها دچار رانش زمین شده‌اند به عنوان نمونه تپه‌های بالادست روستای هلول از توابع شهرستان ثلاث‌باباجانی به دلیل بارش‌های سال ۹۸ دچار رانش زمین شد که با اجرای دیوار و پایدارسازی دامنه مشکل رفع شد.
نصوری گفت: روستاهای بیوند سفلی و چشمه زیلان، جوانرود و روستای زرور از توابع شهرستان گیلانغرب نیز از ابتدای امسال با مشکل رانش زمین مواجه شده بودند که تثبیت شد و برای این چهار پروژه بیش از پنج میلیارد تومان هزینه شد.
وی افزود: دو روستای دیگر نیز با مشکل رانش زمین مواجه هستند که در سال جدید مشکل آن‌ها رفع می‌شود و شامل روستای دشه شهرستان پاوه و سنگ سفید شهرستان صحنه می‌شود.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه بیان کرد: روستای سراب کریان در شهرستان کرمانشاه نیز علاوه بر رانش زمین و حرکت دامنه‌ای، در مسیر رودخانه قرار دارد و تصمیم بر جابه‌جایی روستا گرفته شده است.