رمز و شاه کلید ثبات اقتصادی در کشور کنترل نرخ تورم است

  پرینت
شناسه خبر : 21145 | تاریخ انتشار : 23 تیر 1401 - 19:31 |
عضو هیات رییسه اتاق ایران و رئیس اتاق کرمانشاه در این نشست با اشاره به فراخوان فعالان اقتصادی برای دریافت عمده‌‌ترین مسائل و مشکلات آنان، اظهار کرد: عمده‌ترین تقاضای فعالان  اقتصادی خصوصا در سطح ملی افزایش پیش‌بینی پذیری در اقتصاد کشور به همت دولت و حاکمیت است.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه، کیوان کاشفی اظهار کرد: تنها در سایه پیش‌بینی پذیر بودن اقتصاد و برقراری ثبات اقتصادی است که فعالان اقتصادی می‌توانند برای تولید و حتی فروش کالاهای خود برنامه‌ریزی کنند.

رئیس اتاق کرمانشاه رمز و شاه کلید ثبات اقتصادی در کشور را کنترل نرخ تورم دانست و تاکید کرد: کنترل تورم تنها از طریق برقراری انضباط مالی و بودجه‌ای کشور و جلوگیری از خلق پول بدون پشتوانه است.

کاشفی از تورم به عنوان آفت اقتصاد کشور یاد کرد و ادامه داد: مردم انتظار دارند تورم حاکم بر فضای اقتصادی کشور مدیریت شود.

وی با اشاره به حمایت همه جانبه فعالان اقتصادی و مردم از اقدام شجاعانه دولت مبنی بر حذف ارز ترجیحی، خاطرنشان کرد: اکنون همه کنترل تورم را به عنوان روی دیگر سکه، از دولت تقاضا دارند.

خواسته دیگر عضو هیات رییسه اتاق ایران از رئیس جمهور افزایش اختیارات استانداران و تمرکز زدایی‌ خصوصا در زمینه حمایت از تولید و اشتغال بود.

کاشفی با بیان اینکه کرمانشاه می‌تواند پایلوت این تمرکززدایی باشد، افزود: اگر این اتفاق رخ دهد کمک شایانی به کاهش بیکاری استان خواهد کرد.

وی اضافه کرد: جزئیات پیشنهاداتی که برای افزایش اختیارات نیاز است از سوی اتاق بازرگانی تدوین شده و به رئیس جمهور تقدیم خواهد شد.

رئیس اتاق کرمانشاه همچنین خواستار تسهیل گری در زمینه رفع تعهدات ارزی و کاهش قید و بندهای پیش روی این حوزه شد و عنوان کرد: به دلیل نگاهی که درگذشته در بانک مرکزی در زمینه بازگشت ارز صورت گرفت،هنوز با گذشت چند سال بخش زیادی از تجار توانمند کشور و کرمانشاه خصوصا کسانیکه با عراق تجارت دارند را گرفتار کرده است.

وی خواستار حل این مشکل به عنوان یکی از مهمترین مطالبات فعالان اقتصادی شد.

کاشفی سپس از ظرفیت‌های تجاری کرمانشاه و رتبه پنجم استان در صادرات کشور یاد کرد و گفت: یکی از مهمترین مشکلات ما در زمینه حمل و نقل با عراق و تخیله و بارگیری کالاها است که باعث ازدحام و شلوغی در مرزها و افت کیفیت کالاهای صادراتی شده است.

وی خواستار برقراری حمل یکسره تا عراق شد و از رئیس جمهور خواست برای این منظور به وزارت امور خارجه و وزارت راه و شهرسازی ماموریت ویژه بدهد.

به گفته کاشفی، برقراری حمل یکسره دسترسی ما را به بازار رایگان ۱۰۰ میلیارد دلاری عراق تسهیل می‌کند و از سوی دیگر می‌توان این مسیر را تا سایر بازارهای جهانی از جمله سوریه و دریای مدیترانه ادامه داد و عمق تجارت و اقتصاد کشور را برای سالها افزایش داد.

اخبار مشابه
گردهمایی بزرگ دانشگاهیان در حمایت از دکتر عبدالرضا مصری
مهندس احمد صفری کیست که ورودش در لحظات آخر توانست‌ معادلات انتخاباتی کرمانشاه را دگرگون کند؟ مگر او چگونه با مردم رفتار کرده که از محبوبیتش کاسته نشده است؟
تاکید بر رفع موانع سرمایه‌گذاری برای احداث شهربازی کرمانشاه
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.