رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: در استان ۱۵۷ نفر از داوطلبان بر سر ۸ کرسی مجلس به رقابت می پردازند. به گزارش نسیم کرمانشاه، محمد ابراهیم الهی تبار در نشست خبری با حضور خبرنگاران اظهار داشت: مردم با حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن قدرت کشور را به نمایش گذاشته و علیرغم مشکلات فراروی […]

رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: در استان ۱۵۷ نفر از داوطلبان بر سر ۸ کرسی مجلس به رقابت می پردازند.

به گزارش نسیم کرمانشاه، محمد ابراهیم الهی تبار در نشست خبری با حضور خبرنگاران اظهار داشت: مردم با حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن قدرت کشور را به نمایش گذاشته و علیرغم مشکلات فراروی آنها صبورانه پای انقلاب و نظام ایستاده اند.

وی در مورد آخرین روند اجرایی انتخابات ثبت نام از داوطلبین بیان داشت: از ۴۱۲ نفر ثبت نامی در حوزه های انتخابی استان ۲۰ نفر انصراف داده و صلاحیت ۳۹۲ نفر در هئیت های اجرایی استان مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا ۸۷ درصد از داوطلبان مورد تایید هیئت های اجرایی قرار گرفتند.

رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: در مجموع هیات های نظارت در ابتدا ۳۶۸ نفر را مورد تایید قرار دادند که در مرحله بعد در شورای نگهبان ۹۱ نفر مورد تایید صلاحیت قرار گرفتند.

وی افزود: تا امروز ۱۵۸ نفر از داوطلبین توسط شورای نگهبان مورد تایید قرار گرفته که از این مقدار یک نفر نیز انصراف داده و در حال حاضر ۱۵۷ نفر بر سر کرسی های مجلس رقابت می کنند.

الهی تبار در ادامه تعداد داوطلبان هر حوزه انتخابیه را به شرح زیر بیان کرد؛ حوزه کرمانشاه ۷۱ نفر، کنگاور، صحنه و هرسین ۱۹ نفر، سنقر ۱۹ نفر، پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی۱۴ نفر قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب ۱۴ نفر و در نهایت اسلام آباد غرب و دالاهو ۲۰ نفر.

وی افزود: مجموعا ۱۵۸۵ شعبه رای گیری در استان فعال خواهد بود که یک شعبه آن به اقلیت های مذهبی تعلق دارد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه تاکید داشت: آمار کل واجدین شرایط رای دادن یک میلیون ۵۴۶ هزار و ۴۱۳ نفر می باشند که از این تعداد حدود ۵۸ هزار نفر رای اولی می باشند.

وی گفت: از فردا روز ۲۴ بهمن ماه تبلیغات انتخاباتی به مدت هفت روز شروع خواهد شد و تبلیغات در ساعت ۸ صبح روز پنج شنبه ۱ اسفند ۹۸ به پایان خواهد رسید.

الهی تبار در ادامه افزود: کلیه شعب اخذ رای دارای سیستم های احراز هویت یکسان می باشد که توسط وزارت کشور تهیه گردیده به طوری که کد رای دهنده وارد سیستم خواهد شد و مشخصات فرد دارای کد ملی در مانیتور رویت خواهد شد تا مشخصات فرد شناسایی شود.

وی در ادامه به تعداد داوطلبان خانم در این دوره مجلس اشاره داشت و گفت: تعداد داوطلبان خانم در استان ۱۶ نفر می باشد که این مقدار حدود ۱۰ درصد از کل داوطلبان را تشکیل می دهند.

رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه تاکید داشت: کسانی که به پای صندوق رای می روند و رای دادن خود را به پایان ساعات قانونی موکول نکنند به این خاطر که در راس ساعت ۱۲ شب رای گیری سامانه بسته خواهد شد.