مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه از رشد ۲۴۰۰ درصدی شمار روستاهای برق دار در استان کرمانشاه نسبت به قبل از انقلاب خبر داد.

محمد مرادی اظهار داشت: در حال حاضر دو هزار و ۵۵۲ روستا و ۱۶۱ هزار و ۳۷۵ خانوار روستایی در استان کرمانشاه از نعمت گاز بهره‌مند هستند در حالی‌که قبل از انقلاب شمار روستاهای دارای برق ۱۰۲ روستا و تعداد خانوار روستایی ۱۱هزار و ۳۷ روستا بوده است.

وی افزود: تعداد روستاهای برقدار در استان کرمانشاه نسبت به سال ۵۷، دو هزار و ۴۰۱ درصد و تعداد خانوار برخوردار از نعمت برق نیز یک هزار و ۳۶۲ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه گفت: در سال ۵۷ تعداد چاه برقدار در استان کرمانشاه ۴۳ حلقه بوده که اکنون به شش هزار و ۴۸۷ حلقه رسیده و از رشد ۱۵ هزار درصدی حکایت دارد.

مرادی خاطرنشان کرد: همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان کرمانشاه برقدار شده‌اند به‌گونه‌ای که اکنون ۹۹.۸۳ درصد از خانوارهای روستایی برقدار هستند.

به‌گفته مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه ۲۷ روستا دارای سکنه در استان کرمانشاه بی‌برق و عمدتا کمتر از ۱۰ خانوار و دارای سکونت فصلی هستند.

مرادی تصریح کرد: بخش توزیع برق در استان کرمانشاه با بیش از ۱۹ هزار کیلومتر شبکه توزیع، ۱۹ هزار و ۳۰۵ دستگاه انواع ترانسفور ماتور زمینی و هوایی وظیفه خدمات‌رسانی به مشترکین در استان کرمانشاه را به‌انجام می‌رساند.

وی عنوان کرد: طول خط فشار متوسط پیش از انقلاب دو هزار و ۳۸۸ کیلومتر بود و اکنون ۱۲ هزار و ۲۴۷ کیلومتر است که از رشد ۴۱۳ درصدی حکایت دارد.

مرادی گفت: همچنین طول خط فشار ضعیف در سطح استان کرمانشاه ۶۵۹ کیلومتر است که اکنون به هفت هزار و ۲۴۲ کیلومتر رسیده و ۹۹۹ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه اذعان کرد: تعداد پست‌های توزیع قبل از انقلاب ۴۸۳ دستگاه بود و اکنون ۱۹ هزار و ۳۰۵ دستگاه است که از رشد سه هزار و ۹۰۰ درصدی حکایت دارد.

مرادی تصریح کرد: میزان انرژی مصرفی برق استان کرمانشاه در سال ۵۷.۲۱۵ میلیون کیلووات بر ساعت بود و اکنون به سه هزار و ۴۴ میلیون کیلووات بر ساعت رسیده که از رشد یک هزار و ۳۱۷ درصدی حکایت دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه گفت: پیک بار در دوران قبل از انقلاب ۵۵ مگاوات بود و اکنون ۸۴۳ مگاوات است که یک هزار و ۴۳۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی مرصاد، برشمردن دستاوردهای پر برکت انقلاب اسلامی ایران ضمن دلگرمی دادن به مردم سبب رسوایی دشمنان نظام می‌شود که با سیاه‌نمایی و فریب‌کاری می‌خواهند راهی برای دستیابی به اهداف باطل خود بیابند