بازرس کل قضایی استان کرمانشاه گفت: ۱۴۰ پرونده تخلف مدیران در این حوزه به سازمان بازرسی ارجاع داده شده است. به گزارش نسیم کرمانشاه، محمد جهانیان ظهر امروز( یکشنبه) در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت؛ بازرسی یک سازمان نظارتی برای توجه به اجرای صحیح قوانین لازم است و این سازمان هم در قانون اساسی و […]

بازرس کل قضایی استان کرمانشاه گفت: ۱۴۰ پرونده تخلف مدیران در این حوزه به سازمان بازرسی ارجاع داده شده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه، محمد جهانیان ظهر امروز( یکشنبه) در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت؛ بازرسی یک سازمان نظارتی برای توجه به اجرای صحیح قوانین لازم است و این سازمان هم در قانون اساسی و هم در تشکیلات سازمانی وظیفه مبارزه با فساد را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه سه نوع بازرسی مستمر، موردی و فوق العاده داریم، گفت: در سال ۹۷ حدود ۳۴ بازرسی مستمر داشتیم و مجموعا ۲۶۸ فقره گزارش اختصاصی و تخلفی دریافت گردید.

جهانیان گفت؛ طی سال گذشته همچنین ۹۱ فقره گزارش اصلاح امور، ۱۷۶ فقره گزارش اختصاصی و ۲۶۸ فقره گزارش اختصاصی تخلفاتی داشتیم.

وی افزود: در سال ۹۷ حدود ۵۲۰ مورد پیشنهادات، تذکرات، توصیه و گزارشات اصلاحی در پرونده‌ها گزارش شده است.

بازرس کل قضایی استان اظهار داشت؛ تعداد ۳۷۴ فقره از پرونده‌ها به مراجع قضائی وانظباطی معرفی شدند که از این تعداد ۳۱۴ مورد مربوط به تخلفات اداری بود که ۱۴۰ مورد دیگر در حوزه مدیریت و مدیران بود.

وی افزود: در سال ۹۷ همچنین ۴۱ محکومیت را واصل کردیم و مابقی نیز در دست اقدام هستند که در این راستا ۶۰ نفر به مراجع اختصاصی کیفری معرفی شدند که نصف این تعداد از مدیران بودند.

جهانیان بیان داشت: حدود ۱۶۶ فقره گزارش اثربخش و هشداری داشتیم که آثار آنها را در دستگاه‌ها مشاهده کردیم و ۲۰ فقره نامه هشداری در حوزه برنامه‌های مهم نیز داشتیم.

وی به فعالیت سامانه شکایت مردمی ۱۳۶ در سازمان بازرسی اشاره کرد و گفت: سال گذشته جزو ۳۰ درصد اول کشور بودیم و این مقدار نسبت به استان های دیگر افزایش نشان می دهد.

بازرس کل کرمانشاه تاکید داشت: سال ۹۷ حدود ۱۶۴۴ مورد ثبت شکایت تعیین تکلیف شده است که ۲۸۸ فقره در حال بررسی هستند.

وی در پایان گفت؛ سامانه شکایت امسال هم نسبت به سال گذشته تراکم بیشتری دارد و تا امروز ۳۷۴ مورد در سامانه ثبت شکایات و اعلانات داریم که ۲۵۰ فقره شکایات و ۱۷۴ فقره اعلانات است و این نسبت به مشابه سال قبل افزایش را نشان می‌دهد.