مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از رزمایش سراسری پایش و رصد مدیریت مصرف برق کشور با محوریت مصارف ادارات، صنوف، کسبه و جلب مشارکت مشترکان خانگی در شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، رزمایش سراسری پایش و رصد مدیریت مصرف برق کشور با حضور مدیر عامل این شرکت، جانشین فرماندهی سپاه استان کرمانشاه، معاون عملیات سپاه، فرمانده بسیج ادارات، مسئول بسیج جامعه زنان سپاه حضرت نبی اکرم (ص)، معاون فرهنگی و هنری و مسئول سازمان بسیج رسانه استان کرمانشاه در این شرکت برگزار شد.

در این رزمایش که با محوریت مصارف ادارات، صنوف، کسبه و جلب مشارکت مشترکان خانگی در سراسر کشور و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، مدیرعامل توانیر به همراه رئیس بسیج سازمان مستضعفین دستور برگزاری این مانور را صادر کردند.

با شروع رزمایش در تمامی استان های کشور پایش و رصد در تمامی ادارات، بازاریان و اصناف که به نام طرح شهید عباسپور بود، انجام شد.

امیدعلی مرآتی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در گزارش زنده خود با مرکز پایش تهران گفت: در این رزمایش ۵۳ اداره کل پایش و تعداد ۴۳ اکیپ اجرایی در حال رصد هستند. همچنین ۴۳ دستگاه دیزل ژنراتور به مدار آمده اند تا امروز خاموشی در سطح استان کرمانشاه نداشته باشیم.

وی با اشاره به همکاری بسیج ادارات ، گفت: مصرف انرژی ۵۳ اداره کل و دستگاه های اجرائی و بانک های استان به صورت روزانه ممیزی انجام می پذیرد.

مهندس مرآتی افزود: در اکثر ادارات و به خصوص اماکن نظامی ۵۰ درصد مصرف نسبت به سال قبل در ساعت اداری کاهش یافته است و همچنین پس از ساعات اداری بیش از ۱۰ درصد مصرف برق کاهش یافته است.

به گفته مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه، اداراتی که دارای دیزل ژنراتور می باشند توسط بسیج ادارات هر روز روشن و بار مصرفی اداره توسط دیزل ژنراتور تامین می گردد. در همین راستا با همکاری ادارات کل و دستگاه های اجرائی روزانه ۱۵ مگاوات همکاری و کاهش بار احصاء می گردد.

وی در ادامه عنوان کرد: طی جلساتی که با فرماندهی محترم سپاه استان ، نیروی انتظامی ، مرزبانی و ارتش برگزار گردیده ، اقدامات مثبتی انجام شده است و پادگان های تحت امر سپاه استان کرمانشاه، قرارگاه غرب ارتش و پایگاه هوانیروز نسبت به همکاری مدیریت مصرف و قطع باراقدام نموده اند که لازم است در این رابطه از یکایک این عزیزان تشکر نمایم.

در پایان، سردار مرادی جانشین فرمانده سپاه پاسداران استان کرمانشاه هماهنگی و همدلی میان اداره برق و نیروهای نظامی استان درجهت تامین رفاه و آسایش مردم را مایه مباهات دانست و گفت: باید هرآنچه که در توانمان باشد را در راستای تامین برق مطمئن و پایدار برای مردم عزیز کشورمان انجام دهیم و امیدوارم ادامه این همکاری ها راهی مناسب برای مدیریت مصرف برق و جلوگیری از خاموشی برق باشد.