در راستای توزیع عادلانه، کاهش ترافیک و جلوگیری از تراکم پارک، سامانه الکترونیک پارک حاشیه‌ای معابر در شهر کرمانشاه اجرا می‌شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ معاون ترافیک و حمل و نقل درون شهری شهرداری کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: به همین منظور معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه با همکاری سازمان سرمایه گذاری شهرداری و ستاد فرماندهی راهور مرکز استان کرمانشاه مقدمات راه اندازی سامانه مدیریت الکترونیک پارک حاشیه معابر شهری در کرمانشاه را فراهم کرده است.

افشین لرزنگنه افزود: هدف از اجرای این طرح، کاهش ترافیک مبادی مرکزی شهر، توزیع عادلانه فضای پارک برای تمامی شهروندان با توجه به کمبود فضای پارک موجود، محاسبه دقیق و عادلانه مبلغ پارک به میزان استفاده از محل پارک و تبدیل پارک‌های بلند مدت به پارک‌های کوتاه مدت است که درآمد حاصل از پرداخت هزینه پارک خودرو‌ها جهت توسعه زیرساخت‌های شهر کرمانشاه هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه مدت زمان قرارداد این پروژه از تاریخ بهره برداری به مدت ۶ سال است، خاطرنشان کرد: تعداد جایگاه پارک تحت پوشش مدیریت پارک حاشیه‌ای مصوب شورای ترافیک استان کرمانشاه ۴ هزار جایگاه پارک است و تعرفه پارک معابر مصوب شورای اسلامی شهر کرمانشاه در نیم ساعت اول رایگان، به ازای ساعت اول پارک ۲۲ هزار ریال و ساعت دوم پارک و بیشتر به ازای هر ساعت ۲۶ هزار ریال است.

معاون ترافیک و حمل و نقل شهرداری کرمانشاه اظهار داشت: شهروندان جهت پارک خودرو و همچنین پرداخت هزینه پارک خودرو خود در معابر تحت پوشش مدیریت پارک حاشیه‌ای شهر کرمانشاه از طریق سامانه مدیریت پارک حاشیه‌ای به صورت خود اظهاری و بدون حضور پارکبان از طریق: اپلیکیشن موبایل، سرویس پیامکی، بات تلگرام، پوز بانکی و از طریق وبسایت اقدام به پارک و پرداخت هزینه پارک خود خواهند کرد.

لرزنگنه تاکید کرد: نحوه نظارت بر وضعیت پارک‌های انجام شده در معابر نیز به صورت کاملاً مکانیزه و بدون دخالت نیروی انسانی از طریق خودرو‌های مجهز به دوربین ثبت تخلف انجام خواهد شد و در صورتی که خودرویی پارک خود را اظهار نکرده و هزینه پارک آن پرداخت نشده باشد، مستقیماً توسط پلیس راهور اعمال قانون خواهد شد.