مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه و مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه با یکدیگر دیدار و آخرین راهکارها برای فرهنگ سازی در زمینه مدیریت مصرف برق را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ مهندس محمد مرادی مدیرعامل این شرکت، طی این دیدار اظهار داشت: صدا و سیما به عنوان یکی از پرمخاطب ترین و تاثیرگذارترین رسانه ها می‌تواند نقش مهمی در اطلاع رسانی و ایجاد فرهنگ مثبت در مصرف برق داشته باشد.

وی با اشاره به چالش‌ها و مشکلات تأمین برق در تابستان امسال، افزود: امسال شاهد گرمای بی‌سابقه از فصل بهار بودیم که این امر سبب شد تا میزان مصرف برق در کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یابد.

مهندس مرادی ضمن تشکر از صدا و سیمای مرکز استان به جهت همراهی با اینشرکت در گذر از پیک مصرف تابستان گفت: امیدواریم بتوانیم با تعامل و برنامه ریزی صحیح، از ظرفیت شبکه استانی زاگرس برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مدیریت مصرف برق به بهترین شکل استفاده کنیم .

در ادامه، دکتر امیری مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه بر پاسخگویی به موقع مسئولین و سازمان ها تاکید کرد و گفت: صدا و سیما برای بیان بیش از بیش ظرفیت ها و توانمندی ها در حوزه های مختلف صنعت برق و همراهی با این صنعت بویژه آگاه سازی مدیریت مصرف برق آمادگی کامل دارد.

وی گفت: موضوع افزایش بی‌رویه مصرف منایع انرژی یک مساله ملی است و همه سازمانهای مرتبط باید در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی در کشور احساس مسئولیت کنند و از این رو رسانه استانی آماده همکاری در زمینه اطلاع‌رسانی، فرهنگ سازی و بیان خسارت‌های افزایش بی‌رویه مصرف برق می‌باشد.

دکتر امیری افزود: خدمت به مردم یک وظیفه بسیار مهم بوده و ما هم به‌عنوان رسانه ملی تلاش خواهیم کرد با توجه به شرایط پیش آمده در کشور و استان در جهت فرهنگ‌سازی مصرف بهینه برق گام برداریم که تاکنون برنامه‌های متعددی از جمله برنامه‌های مستند، گزارش خبری، دعوت از مدیران صنعت برق در برنامه‌های رادیو و تلویزیونی و انجام مصاحبه و گفت و گو و… جهت آگاه‌سازی مردم تهیه و پخش کرده‌ایم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه ضمن تشکر از تلاش شبانه‌روزی کارکنان خدوم صنعت برق استان کرمانشاه در تأمین برق مطمئن و پایدار جهت شهروندان و ایجاد رفاه و آسایش جامعه گفت: مشکلات صنعت برق را درک می‌کنیم و حاضر به هرگونه همکاری هستیم.