با همکاری ادارات آموزش و پژوهش حفاظت محیط زیست و آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، دوره آموزشی افزایش مهارت های محیط زیستی مربیان پیش دبستانی برای بیش از 325 نفر از مربیان پیش دبستانی بصورت مجازی برگزار شد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، در این دوره آموزشی لیدا کلانتری رئیس اداره آموزش و پژوهش محیط زیست بعنوان مدرس کارگاه مطالبی را در خصوص مبانی و حفاظت و صیانت از محیط زیست برای بیش از ۳۲۵ مربی پیش دبستانی در سطح استان ارائه کرد.

احد جلیلیان سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با اعلام این خبر گفت: دوره های آموزشی محیط زیستی همواره برای مربیان پیش دبستانی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش برگزار می شود.

وی افزود: شکل گیری نگرش ها، ارزش ها، تعهد و مهارت های مورد نیاز برای حفظ و پشتیبانی محیط زیست در افراد از سنین پایین آغاز می شود.

جلیلیان در ادامه گفت: هدف از برگزاری این کلاس ها آماده سازی مربیان مهد کودک ها و مقاطع پیش دبستانی  برای آموزش و انتقال مبانی محیط زیست به کودکان می باشد.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه در ادامه خاطر نشان کرد: ارائه برنامه های آموزش محیط زیست برای مربیان مقطع پیش دبستانی و همچنین لزوم وجود آن در برنامه های ضمن خدمت مربیان، امری الزامی است.

وی با تأکید بر اهمیت آموزش و فرهنگ سازی به ویژه در سنین کودکی به پیشرفت تکنولوژی همراه با توسعه پایدار اشاره کرد.