رئیس خانه صنعت و معدن و تجارت استان کرمانشاه دلیل خام فروشی مواد اولیه در استان را نبود زیرساخت های مناسب دانست.

 

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ جهانبخش شکری در نشست خبری پیش از ظهر امروز که به مناسب روز ملی صنعت و معدن با اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار داشت: صنعت گران خط اول مقدم با رشادت هایی که دارند و با سختی های که دارند، کار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته که با مشکلات کرونا و تحریم وجود داشت در استان کرمانشاه توسعه های فراوانی ایجاد شد و تولید کنندگان توانستد بدون تعدیل نیرو کارها را پیش ببرند.

رئیس خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه اظهار کرد: در سال جاری یکی از مشکلات عمده ما، افزایش چندین برابری قیمت گاز بود که به روی قیمت تمام شده کالا رفته و جهت صادرات با مشکل رو به رو خواهد شد.

شکری در ادامه از افزایش چندین برابری برق اعتراض کرد و گفت: افزایش چندین برابری و قطع برق خسارت های فراوانی به صنعت خواهد زد. و موجب تعطیلی کارخانه جات خواهد شد. وزارت نیرو باید تلاش کند و حداقل برق بخش صنعت را قطع نکند.

رئیس خانه صنعت و معدن و تجارت استان کرمانشاه از تولد ۲۲۰۰ مگاباتی برق در استان خبر داد و گفت: کل مصرف برق در استان ۸۰۰ مگابات است، در حالی که ذوب آهن اصفهان به تنهایی ۱۰۰۰ مگابات مصرف دارد.

از مسئولین و وزرات خانه می‌خواهیم که به استان کرمانشاه توجه ویژه داشته باشند کرمانشاه استانی مرزی است که خسارت های زیادی دیده، وزارت نیرو نباید برق صنعتگران و کارخانه های استان را قطع کند این اقدام موجب خسارت های فراوانی یه تولد کنندگان می‌شود.

زمانبندی به شهرک های صنعتی کرمانشاه به خوبی انجام می‌شود اما در سایر شهرستان ها به خوبی اعلام نمی‌شود.

وی ادامه گفت: اگر صنعتگران ۲۰ درصد از برق استفاده کنند، تمامی کارخانه ها و تعطیل خواهد شد و با ۲۰ درصد استفاده از برق هیچ صنعتگری نمی‌تواند کار کند.

شکری با اشاره به اینکه تعداد واحد های تولدی در استان ۱۱۲۰ واحد است گفت: ۸۰۰ واحد فعال و الباقی تعطیل هستند که در سال گذشته ۱۶ واحد تعطیل، فعال شده است.

شکری گفت: مجموعه معادنی که در استان وجود دارد ۲۷۰ واحد که ۱۵۷ واحد فعال که ۹۵ معدن سنگ لاشه و الباقی سنگ تزئینی است.

وی گفت: دلیل خام فروشی در استان کرمانشاه، نبود زیرساخت ها است که در استان به آن توجه نمیکند.

شکری با تاکید بر اینکه در ادرات استان سلیقه ای کار می شود گفت: با افرادی که کار شکنی و سلیقه ای کار می‌کنند و در کار تولید کنندگان و کارآفرین سنگ اندازی می‌کنند، برخورد نمی‌شود.