رییس دامپزشکی هرسین گفت: تاکنون دفن بهداشتی لاشه ۴۸۸ راس دام سبک، یک قلاده سگ و ۱۰۰ قطعه بوقلمون تلف شده بر اثر سیل اخیر انجام شده است. به گزارش نسیم کرمانشاه، در پی بروز این حادثه دکتر حیات سوماری گفت: نیروهای اداره دامپزشکی شهرستان هرسین از همان ساعات اولیه پس از وقوع سیل اقدامات […]

رییس دامپزشکی هرسین گفت: تاکنون دفن بهداشتی لاشه ۴۸۸ راس دام سبک، یک قلاده سگ و ۱۰۰ قطعه بوقلمون تلف شده بر اثر سیل اخیر انجام شده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه، در پی بروز این حادثه دکتر حیات سوماری گفت: نیروهای اداره دامپزشکی شهرستان هرسین از همان ساعات اولیه پس از وقوع سیل اقدامات بهداشتی لازم را انجام داده اند. دفن بهداشتی دام های تلف شده، جهت پیشگیری از انتشار بیماری های عفونی و برنامه ریزی جهت واکسیناسیون علیه بیماری هایی نظیر شاربن که با تغییر شرایط آب و هوایی و تغذیه ای بروز می کند، همچنین سمپاشی جایگاه های نگهداری دام از جمله اقدام هایی است که دامپزشکی برای کنترل و جلوگیری از بیماری های دام انجام داده است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان هرسینافزود: همچنین دستورات بهداشتی لازم از طریق آموزش های لازم به بهره برداران عزیز داده شد.

وی با اشاره به اینکه در جریان سیل ۴۸۸ راس دام سبک، یک قلاده سگ و ۱۰۰ قطعه بوقلمون تلف شده، اظهار داشت: با همراهی ارگان های مختلف دام های تلف شده دفن بهداشتی شد.

سوماری اضافه کرد: کارشناسان این اداره همچنان در حال فعالیت هستند تا نسبت به دفن بهداشتی لاشه های دام احتمالی که بر اثر جریان آب از محل دور شده اند و ضد عفونی کردن محل های نگهداری سنتی دام در مناطق روستایی اقدام نمایند. وی خاطرنشان کرد: دامپزشکی در سراسر شهرستان با فعالیت شبانه روزی در حال انجام مسئولیت های محوله خود است، با این حال کمبود نیرو و امکانات عواملی هستند که باعث محدودیت در انجام خدمات رسانی است که امیدواریم با اختصاص بودجه های مناسب مشکلات رفع شود.

بارش های رگباری روز چهارشنبه در چند محل از این شهرستان اتفاق افتاد که موجب ایجاد روان آب و آبگرفتگی معابر شد و بر اثر آن خسارتی به بخش های روستایی وارد شد.

در مدت کوتاهی کمتر از یک ساعت میانگین این بارندگی ها به ۲۵ میلیمتر رسید که موجب بروز روان آب و سیل آب گردید که به موجب آن روستاییان غافلگیر و خساراتی به وجود آمد. گفتنی است هاری، سیاه زخم و کزاز از جمله بیماری هایی است که باید برای کنترل و پیشگیری از آنها اقدام های لازم انجام شود.