استاندار کرمانشاه گفت:دستگاه های خدمات رسان شرایط کسب و کارهای خسارت دیده از کرونا را در نظر بگیرند. به گزارش نسیم کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه اظهارداشت: وضعیت کرونا در استان مناسب نیست و مدیران باید نهایت تلاش خود را در کمک به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه انجام […]

استاندار کرمانشاه گفت:دستگاه های خدمات رسان شرایط کسب و کارهای خسارت دیده از کرونا را در نظر بگیرند.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ هوشنگ بازوند در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه اظهارداشت: وضعیت کرونا در استان مناسب نیست و مدیران باید نهایت تلاش خود را در کمک به دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه انجام دهند.

وی افزود: در راستای پیشگیری از ویروس کرونا مدیران باید وارد عمل شوند و اقدامات در این رابطه را به عنوان اولویت کاری خود در نظر بگیرند به طوریکه در حال حاضر اولویت اصلی استان مدیریت کرونا می باشد.

استاندار کرمانشاه تاکید داشت: کادر درمان شرایط سختی را سپری می کنند و از جان و سلامت خود مایه می گذارند بنابراین باید با رعایت پروتکل های بهداشتی در راستای پیشگیری از این بیماری به مردم اقناع سازی و اطلاع رسانی صورت بگیرد و هیچ کاری واجب تر از بحث مبارزه با ویروس کرونا نیست.

وی ادامه داد: از شنبه ساعت کاری ادارات از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۴:۳۰ ظهر می باشد و ۵۰ درصد از اختیار حضور کارمندان در اختیار مدیرکل هر اداره می باشد، که این ۵۰ درصد حضور کارکنان به معنای انجام کار ارباب رجوع در هر صورت می باشد و ادارات و سازمان ها باید با برنامه ریزی کار تمامی ارباب رجوع ها را انجام دهند.

بازوند گفت: از هیچ اداره و سازمانی پذیرفته نیست کار ارباب رجوع به بهانه مرخصی یا دورکاری کارمندش به روز دیگر موکول شود و حتما در همه پست ها باید کارمند برای انجام کار مردم در اداره داشته باشد.

وی در مورد اعتبارات استانی نیز گفت:
امسال یک هزار و ۲۴۵ میلیارد تومان از ۱۹ ردیف اعتباری به استان ابلاغ شده که تاکنون ۴۷۶ میلیارد تومان آن تخصیص داده شده است.

استاندار کرمانشاه افزود: یکی از رویکردهای اقتصاد استفاده از تمامی ظرفیت ها می باشد و درارتباط با معادن فرآیندهای دموکراسی تا حدودی کاهش یافته تا پروسه واگذاری و احیای معادن راه اندازی شود.

وی در رابطه با بحث گردشگری اظهار داشت: یکی از محورهای اصلی توسعه کرمانشاه بخش خدمات می باشد که با توجه با بازارها و فاصله نزدیک با مرزها می توان محور اصلی در رابطه با خدمات بخصوص بحث گردشگری را توسعه داد.

بازوند تاکید داشت: در حال حاضر موانعی بر سر راه گردشگری قرار دارد که باید بتوانیم این موانع را از پیش رو برداریم و در بحث گردشگری همگی به اجماع برسیم و شرایط مساعدی را برای این بخش فراهم کنیم.

وی در ادامه در مورد سالگرد زلزله سرپل ذهاب نیز اظهار داشت: در بعد از زلزله شبکه ها و کانال های معاند در مورد زلزله به دروغ پردازی پرداخته اما در کل نقش فضای مجازی و کانال های داخلی در این رابطه مثبت بود.

استاندار کرمانشاه در پایان بیان داشت: پس از زلزله کارهای بزرگ خوبی انجام شد که حاصل تلاش مدیران استان است، در بحث امداد و نجات و بازسازی واحدهای مسکونی، تجاری و صنعتی یک رکورد خوب برای کشور بود و موجب سربلندی نظام شد با وجود همه فضاسازی‌های که رسانه های معاند انجام دادند که مردم را ناامید کنند.