مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه از بازدید بیش از ۳۰۰ هزار گردشگر در چهار ماه اول سال جاری از پنج محوطه تاریخی و شاخص این استان خبر داد. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایرنا، امید قادری با اشاره به بازدید گردشگران از محوطه های تاریخی و فرهنگی طاق بستان، میراث […]

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه از بازدید بیش از ۳۰۰ هزار گردشگر در چهار ماه اول سال جاری از پنج محوطه تاریخی و شاخص این استان خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایرنا، امید قادری با اشاره به بازدید گردشگران از محوطه های تاریخی و فرهنگی طاق بستان، میراث جهانی بیستون، معبد آناهیتا، تکیه معاون الملک و تکیه بیگلربیگی اظهار داشت: در چهار ماه نخست امسال ۳۱۳ هزار و ۲۶۴ گردشگر از این بناها و محوطه‌ها بازدید کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه با بیان اینکه در این مدت پنج هزار و ۶۶۴ گردشگر خارجی به استان سفر کرده اند، گفت: کرمانشاه را باید به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری توریست‌های خارجی تبدیل کنیم.

قادری با بیان اینکه مجموعه تاریخی – فرهنگی طاق بستان با ۱۷۷ هزار و ۳۰۸ نفر در صدر بازدید گردشگران استان کرمانشاه قرار دارد، تصریح کرد: میراث جهانی بیستون با ۱۰۰ هزار و ۱۶۲ نفر رتبه دوم بازدید و تکیه بیگلربیگی، تکیه معاون الملک و معبد آناهیتا به ترتیب رتبه‌های سوم تا پنجم بیشترین بازدید بوده اند.

وی در ادامه با اشاره به میزبانی کرمانشاه در اجلاس جهانی گردشگری روستایی در سال ۲۰۲۰، اظهار داشت: در این رویداد بین المللی تلاش می‌کنیم در ۵۰۵ روستای استان هر فصل یک رویداد و در مجموع ۲۰۲۰ رویداد روستایی برگزار شود که شاهد رشد قابل توجه گردشگران به استان خواهیم بود.