در سفر رئیس جمهور پیشنهاداتی بدهیم که شتابدهنده اقتصاد کرمانشاه باشد

  پرینت
شناسه خبر : 20444 | تاریخ انتشار : 02 خرداد 1401 - 14:38 |
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه معتقد است، باید برای سفر رئیس جمهور به استان کرمانشاه دو، سه پیشنهاد اساسی مطرح کنیم که شتابدهنده اقتصاد کرمانشاه باشد.

به گزارش نسیم کرمانشاه، کیوان کاشفی با اشاره به در پیش بودن سفر رئیس جمهور به کرمانشاه، افزود: این سفر فرصت ممتازی برای کرمانشاه است تا بتوانیم خروجی مناسبی برای توسعه استان از آن به دست بیاوریم.

وی ادامه داد: قطعا در این سفر وزرای متعددی خصوصا وزاری اقتصادی رئیس جمهور را همراهی می‌کنند و باید بتوانیم از فرصت حضور آنها بهره ببریم.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه مهمترین نکته در زمینه مطرح کردن خواسته‌ها از رئیس جمهور را رسیدن به ادبیات مشترک در استان دانست و خاطرنشان کرد: بخش دولتی، نمایندگان مجلس و بخش خصوصی به عنوان سه رکن اثرگذار در استان باید در این زمینه به یک بسته پیشنهادی مشترک برسند.

کاشفی دومین نکته مهم که باید در بیان مطالبات از سفر رئیس جمهور به کرمانشاه مد نظر قرار گیرد را توجه به ظرفیت‌ها و استعدادهای استان دانست و افزود: پیشنهادات باید با توجه به پتانسیل‌های استان مطرح شود.

وی با تاکید بر لزوم پرهیز از طرح پیشنهادات متعدد، جزیی و متفرقه، عنوان کرد: در سفرهای استانی سطح توقعات و درخواست‌ها بالا و امکانات دولت نیز محدود است، پس باید در فرصتی که داریم به بیان پیشنهادات اصلی با توجه به مزیت‌های طبیعی و سرمایه‌های انسانی استان بپردازیم.

رئیس اتاق کرمانشاه خاطرنشان کرد: باید به دو، سه پیشنهاد اساسی و مهم برسیم که شتابدهنده اقتصاد استان باشد و بتواند سایر حوزه‌های اقتصادی را نیز همراه با خود پویا کند، نه اینکه سراغ مصوبات متعدد و درخواست‌های کوچک برویم که تاثیری هم بر ساختار اقتصادی استان ندارد.

کاشفی با اشاره به تازه نفس بودن دولت سیزدهم و فرصتی که تا پایان دوره فعالیت خود دارد، عنوان کرد: به نظر می‌رسد اگر به چند پیشنهاد مهم و برجسته برسیم، دولت فرصت و انگیزه کافی برای عملیاتی کردن آنها را خواهد داشت.

وی درباره اینکه درخواست‌های مطرح شده از رئیس جمهور برای کرمانشاه باید در چه زمینه‌هایی باشد نیز افزود: حوزه تجارت خارجی یکی از اولویت‌های اصلی استان است، زیرا هم به نوعی مزیت مهم کرمانشاه محسوب می‌شود و هم کسب رتبه پنجم صادرات کشور توسط استان نشان می‌دهد ظرفیت توسعه در این بخش را داریم.

رئیس اتاق کرمانشاه توجه به زیرساخت‌های مرزی و پایانه‌ها در حوزه‌های مختلف خصوصا راه‌های دسترسی و جاده‌ها را از مهمترین مواردی دانست که در سفر رئیس جمهور باید مورد توجه قرار بگیرد.

کاشفی اضافه کرد: یکی دیگر از مزیت‌های مهم کرمانشاه وجود دو منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین و اسلام آبادغرب و منطقه آزاد تجاری قصرشیرین است که رونق آنها باید از دیگر مطالبات کرمانشاه در  سفر رئیس جمهور باشد، زیرا این مناطق می‌توانند روند توسعه اقتصادی استان را شتاب دهند.

اخبار مشابه
مسمومیت ۵۶ نفر با قارچ در کرمانشاه
برگزاری سمینار آموزشی سیستم مدیریت ضد رشوه بر اساس استاندارد ملی شماره ۳۷۰۰۱
برگزاری سوگواره شهدای خدمت در مخابرات منطقه کرمانشاه 
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.