سرپرست دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: همایش بین‌المللی با محوریت «جهاد تبیین» و با همراهی دانشگاه‌های استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه، محمدنبی احمدی بااشاره به اینکه موضوع «جهاد تبیین» امر مورد تأکید مقام معظم رهبری است گفت:: «ستاد جهاد تبیین دانشگاهیان کشور» در وزارت علوم مستقر شده است و تمامی مراکز آموزش عالی کشور نیز آمادگی خود را برای فعالیت جدی در این زمینه اعلام نموده‌اند.
وی «جهاد تبیین» را از راهکار‌های مهم برای مقابله با تحریف در گفتمان و ارزش‌های انقلاب اسلامی دانست و افزود: برای خنثی‌سازی توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان نظام باید به مسأله «جهاد تبیین» پرداخت.
سرپرست دانشگاه رازی با بیان اینکه امروز جهاد اکبر، «جهاد تبیین» است، افزود: دانشگاه به عنوان یک مرجع علمی و فرهنگی در کشور باید با همه ظرفیت‌ها در این زمینه ایفای نقش نماید.
وی بازنمایی مناسب از ظرفیت‌های دانشگاه در ابعاد مختلف با استفاده از بستر‌ها و تبلیغات رسانه‌ای را مورد تأکید قرار داد و گفت: حضور در مجامع عمومی، ارائه گزارش دستاورد‌ها و زمینه‌سازی برای حضور مؤثر رسانه‌ای نخبگان و فرهیختگان دانشگاهی از جمله راهبرد‌های تبیینی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
احمدی همچنین اردو‌های راهیان نور را فرصتی بسیار مغتنم برای ورود به مسأله «جهاد تبیین» دانست و گفت: در این حوزه نیاز به هم‌افزایی داریم تا بتوانیم گام‌های بلندی برداریم. امروزه دشمن در پی ایجاد فضای یأس و ناامیدی در جامعه است و به همین دلیل تزریق امید به جامعه بسیار اهمیت دارد.
وی یادآور شد: پیشرفت‌های علمی در کشور حیرت‌انگیز است، در بحث مقابله با بیماری کرونا، تولید چندین نوع واکسن توسط دانشمندان کشورمان گواه این مهم است، اما باید در زمینه «تبیین» بیش از پیش کار کنیم.
سرپرست دانشگاه یادآور شد: در خصوص موضوع «جهاد تبیین»، تمام ظرفیت‌های دانشگاه رازی برای عملیاتی نمودن برنامه‌های دانشگاه‌های استان در این راستا به کار گرفته می‌شود و همایش بین‌المللی نیز با محوریت «جهاد تبیین» در دستور کار قرار گرفته است.