رنج نامه روستاییان و کشاورزان مستضعف حدود چهل روستا در کرمانشاه که چند سالیست در اوج نگرانی وناامتی بخاطر ترس از دست دادن اراضی و املاک شان سپری می کنند ومنتظر یاری مسئولان قضایی،اجرایی و....هستند.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از مژده خبر؛

به نام خداوند مهربان و مهرگستر
دادنامه ورنج نامه کشاورزان و روستاییان استان کرمانشاه
خطاب به مسئولان استان ودستگاه قضایی
حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام:
« العدل اساس به قوام العالم .» عدالت شالوده ای است که جهان بر آن استوار است.
امروزه مردم شریف ومستضعف اهالی روستاهای بخش های ماهیدشت، میان دربند بخش مرکزی،اراضی سرفیروزآباد، اراضی بره سیمین،که شامل بیش از ۳۵ روستا هست.نیازمند رفتار حکیمانه ومدبرانه ی دستگاه های قضایی، ومدیران اجرایی استان کرمانشاه و کشوری برای رفع مشکلات پیش آمده برای اهالی روستاییان وکشاورزان زحمت کش ومظلوم هستند تا از تصرف اراضی و املاک شان که هدیه انقلاب اسلامی وامام راحل رحمت الله علیه به آنان است جلوگیری شود و به مسیر آرامش ازدست رفته ی شأن در زندگی بازگردند.
همانطور که امیرالمومنین علی علیه السلام در مورد عدالت فرمودند: العدل جنته الدول عدالت، حفاظ دولت هاست.

وروایات زیادی اهمیت اجرای عدالت در جوامع را می رساند.

بهترین نوع مدیریت تربیتی جامعه « برای تحکیم پایه‌های عدالت خواهی» است . و « سیاست مدبرانه‌ای» است که به نحو مؤثری قیام مردم رارهبری می کند. وامروزه ثابت شده است که امید یکی از مهم ترین رکن های پیروزی است.
کشاورزان و روستاییان حدود چهل روستا از سوی فردی به نام «م .پ» که بعداز چهل واندی سال زندگی در انگلیس به کشور برگشته وباکمک افرادی در پشت پرده روستاییان را تهدید می‌کند که باید از املاک و اراضی که از زمان حضرت امام (ره) وهیات واگذاری زمین به انها تعلق گرفته است بیرون رانده شوند و این در حالیست که دارای اسنادی هم هستند و اقساطی را پرداخت کرده‌اند و….
حتی مسئولین استان کرمانشاه هم نتوانسته اند کاری به نفع شأن بکنند و مدت هاست که سردرگمند وحاضرند جان بدهند واز ناموس وخاک شان دفاع کنند.
در تجمعی که با هیچ گونه شعاری همراه نبود،فقط جلوی درب استانداری مشکلاتشان را به خبرنگاران گفتندتاشاید دردهای شان به گوش رییس قوه قضاییه برسد.
نباید اوضاع نامناسب وظالمانه پیش از انقلاب اسلامی دوباره نصیب شأن شود. بازگشت به دوران خان های زمین خوار وبه استضعاف کشاندن کشاورزان و روستاییان نباید تداعی گردد.
مسئولین محترم استان لطفاً به داد این کشاورزان برسید واز وعده‌های پوچ وپاس کاری های رایج وبی ثمر آنها را با رایحه خوش خدمت آشنا کنید.
در این زمانه ی بحرانی نگذارید کشاورز که دسترنج ومحصولاتش همانند گندم و… می تواند گره های زیادی از اقتصاد کشور مان بگشاید نصیب شان بحران وسردرگمی باشد.
کشاورزان قانع به زندگی سالم وبی حاشیه اند واز فضای تهدید آمیز پیش روی شان هراسانند.
کشاورزان در روستاهای مذکور تشنه اجرای عدالت مسئولین وبه ویژه دردستگاه قضایی هستند.
ودشمن درکمین است تا خدایی ناکرده ازاین گونه مشکلات به عنوان مسأله ای امنیتی – سیاسی تبدیل شود واز آن بهره برداری وسوء استفاده ها کند..
امید است که نظام اسلامی با مدیریت صحیح آرامش رابه زندگی کشاورزان مستضعف میان دربندبخش مرکزی کرمانشاه شامل: تپه سبز، هشیلان، تاسوله جان، تپه لری،احمدآبادسفلی، قاقلستان، سلطان کوه.
واراضی روستاهای بخش ماهیدشت: ریزه وند، بان لرینی، میمز، چقاگینو، چقا صفر، رباط، لعل آباد حسینقلی خان، لعل آباد سید جعفری،
اراضی روستاهای سرفیروزآباد: سحر سفلی، سحرعلیا، گووانی، قمش، گل درک و چشمه کرمعلی، چشمه ماکان، زلان سفلی، زلان علیا، دیزگران پاچقا،
اراضی بره سیمین :کله جوب، بره سیمین علیا،وبره سیمین سفلی، کیخسروی، مجیب، بیگ زاده، مؤمن، بورک و…بازگردانده شود.
به امید فردایی بهتر برای مستضعفین جامعه اسلامی