دادستان کرمانشاه از انهدام شبکه سازمان یافته قاچاق ارز و سوخت در کرمانشاه با رصد اطلاعاتی سازمان اطلاعات سپاه استان کرمانشاه خبر داد.

انهدام شبکه سازمان یافته قاچاق ارز و سوخت در کرمانشاه

به گزارش نسیم کرمانشاه، شهرام کرمی اظهار کرد: با اقدامات اطلاعاتی شبانه روزی سازمان اطلاعات سپاه استان طی چند ماه گذشته یک شبکه سازمان یافته اخلال در نظام ارزی و سوخت کشور شناسایی و مورد رصد قرار گرفت.

وی افزود: این شبکه سازمان یافته در شهرستان‌های مرزی استان کرمانشاه اقدام به قاچاق سوخت یارانه‌ای کشور به میزان چندین میلیون لیتر کرده و از مرزهای رسمی استان آن را به عراق قاچاق می‌کرد.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: تعدادی از اعضای اصلی این شبکه اقدام به خرید و فروش، دلالی و قاچاق همزمان ارز و سوخت در استان کرمانشاه خصوصاً در شهرستان‌های مرزی استان می‌کرد که پس از شناسایی و رصد سازمان اطلاعات سپاه استان دستگیر شدند.

دادستان کرمانشاه با اشاره به اقدامات این شبکه سازمان یافته برای اخلال در نظام ارزی کشور، افزود: اعضای این شبکه طی چهار سال گذشته به صورت مستمر بیش از میلیاردها تومان انواع ارز اعم از دلار و دینار را در استان خریداری کرده و به صورت غیرقانونی وارد شبکه دلالی ارز و سوخت می‌کردند که این اقدام آنها باعث ایجاد نوسان در قیمت ارز و عدم ورود ارز به چرخه اقتصادی کشور می‌شد.

کرمی اضافه کرد: این شبکه سازمان یافته در بازارچه‌های مرزی استان ارز حاصل از صادرات و نیز ارز حاصل از قاچاق سوخت را به صورت هدفمند جمع آوری کرده و طی یک اقدام پیچیده و غیرقانونی از چرخه ارز کشور خارج و به کشورهای همسایه قاچاق می‌کردند.

وی ادامه داد: همچنین این شبکه سازمان یافته در طول فعالیت خود مقادیری ایران چک را از شهرستان‌های استان و بانک‌ها جمع آوری کرده و به صورت هدفمند برای اخلال در نظام اقتصادی از کشور خارج می‌کرد.

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه مقادیر زیادی انواع ارز از این شبکه کشف و ضبط شده است، گفت: در همین راستا تعداد پنج نفر از سرشبکه های اصلی این شبکه سازمان یافته توسط سازمان اطلاعات سپاه استان دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده‌اند و پرونده آنها در حال رسیدگی است.

کرمی در پایان با اشاره به نوسانات ارزی این روزها در کشور، اعلام کرد: به کسانی که در استان در تلاشند در نظام ارزی کشور اخلال ایجاد کنند، هشدار می‌دهیم که برخورد دستگاه قضائی با آنها بسیار عبرت آموز و سخت خواهد بود.