سرپرست سازمان سرمایه گذاری شهرداری کرمانشاه از افتتاح خیابان غذا در سراب قنبر توسط بخش خصوصی تا اواخر پاییز سال جاری خبر داد. به گزارش نسیم کرمانشاه؛ علی اصغر خزلی در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: پروژه پیاده راه غذای سراب قنبر در بحث گردشگری به عنوان یکی از آیتم های جذب گردشگری محسوب می […]

سرپرست سازمان سرمایه گذاری شهرداری کرمانشاه از افتتاح خیابان غذا در سراب قنبر توسط بخش خصوصی تا اواخر پاییز سال جاری خبر داد.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ علی اصغر خزلی در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: پروژه پیاده راه غذای سراب قنبر در بحث گردشگری به عنوان یکی از آیتم های جذب گردشگری محسوب می شود و بدین منظور شهرداری هم برای جذب گردشگری اقدام به راه اندازی این پیاده راه نموده است.

وی گفت: احیای سیما و منظر شهری، جذب گردشگر، ایجاد محیط سالم فرهنگی، ایجاد واحدهای اقتصادی زودبازده با سرمایه اندک و قابلیت استفاده برای تمام اقشارجامعه از جمله اهداف اجرای این پروژه است.

سرپرست سازمان سرمایه گذاری شهرداری کرمانشاه تاکید داشت: با توجه به بررسی اسناد انجام شده طرح توجیهی و امکان سنجی این پروژه انجام شده که طبق بودجه شهرداری اختیار احداث این پیاده را از جانب شورای شهر به شهرداری با مشارکت بخش خصوصی اعطا شده است.

وی افزود: این پروژه شامل ۳۴ غرفه می باشد که دارای کاربری عرضه خوراک و امورات مربوط به تغذیه می باشد و همچنین طول پروژه نیز۲۳۰ متر می باشد و در حال حاضر پروژه در مرحله کارگاهی قرار دارد.

خزلی ادامه داد؛ تاکید شهرداری در مورد این پروژه بر پیاده راه بودن و باز بودن مسیر می باشد و به هیچ وجه مکان پروژه مسقف نمی شود و ویترین های غرفه ها به داخل پیاده راه می باشد.

وی افزود: اعتبار صورت گرفته برای این پروژه بالغ بر ۱.۷ میلیارد تومان است که با توجه به نرخ تورم این مقدار تا پایان عملیات تا ۳ میلیارد تومان نیز پیش بینی شده و نحوه واگذاری غرفه ها نیز بر اساس فراخوان توسط بخش خصوصی می باشد و مالکیت به صورت اجاره ای واگذار می شود.

سرپرست سازمان سرمایه گذاری شهرداری کرمانشاه گفت: این پروژه در اواخر پاییز به بهره برداری خواهد رسید و با توجه به وجود ویروس کرونا و اختلال در اجرای پروژه ها نهایتا تا قبل از سال جاری این پروژه افتتاح خواهد شد.

وی گفت: شهرداری برای شهر کرمانشاه ۳ خیابان غذا در نظر گرفته است که این پروژه به عنوان پایلوت و نمونه کار آغاز به کار می کند و در صورت موفق آمیز بودن دو مکان دیگر نیز کار خود را شروع خواهند کرد.

خزلی تاکید داشت: در سال ۹۹ در شهرداری کرمانشاه ۳۸۰ میلیارد تومان از طریق بخش خصوصی جذب شده که چند پروژه مهم از جمله تله کابین کرمانشاه از جمله این طرح ها می باشد.