رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: خوابگاه متاهلی دانشگاه رازی با امکانات ویزه افتتاح می شود.


محمد نبی احمدی در نشست پنجاهمین سالگرد تاسیس دانشگاه رازی که صبح امروز ٩ اردیبهشت ماه برگزار شد، اظهار کرد: در حوزه معاونت فرهنگی، در سال ۱۴۰۱، همایش بین المللی جهاد تبیین به صورت کشوری برگزار شد، همایش بین المللی محور مقاومت با شرکت کنندگانی از  کشور های عراق ،عربستان، یمن ، پاکستان و دیگرکشور ها و همایش گرامیداشت شهدای دانشجو در اسفند ماه ۱۴۰۰ و اردوهای زیارتی هم انجام شد.
وی افزود: در حوزه معاونت ادارای مالی، تنها دانشگاهی هستیم که   همسان سازی در آن  اجرا نشده بود و با حمایت سرپرست وزرات آموزش  و پرورش توانستیم از آبان ماه اجرای ٣میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را هزینه کنیم.
رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه ادامه داد: بند کاهشی جزء یک حقوق اعضای هیات علمی در برخی از دانشگاه  ها فقط در ماه اسفند، برای اینکه پایه حقوق سال بعد قرار بگیرد‌ حذف شد و از ابتدای فروردین ۱۴۰۰ مابه تفاوت  آن را پرداخت کردیم.
وی تصریح کرد: طرح جهش علمی  برمبنای عملکرد اواسط آذرماه اعلام شد و باید مصوبه هیات امنا برای آن قرار داده شود که پایان آذر ماه اجرا و معوقات آن را پرداخت کردیم.
وی در ادامه گفت :پرداخت حق التدریس ها در دانشگاه رازی حدود یکسال است به صورت ماهیانه پرداخت می شود و در بهمن ماه ۵۰ درصد به پژوهانه اضافه شد.
رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه تصریح کرد: در هیأت امنا  مصوب شد، اعضای هیات علمی در رساله دکتری اگر تقاضا محور باشد به جای ۲۰ واحد وزارت علوم۳۰ واحد پرداخت کنیم ، در کارشناسی ارشد قانون ۶ واحد است و اگر تقاضا محور باشد ۷ونیم و ۹ واحد را پرداخت می کنیم.
احمدی تشریح کرد: افزایش اعتبارات هزینه  ای،به  دستور میرکاظمی است در ۲۶/ ۱۲/ ۱۴۰۰ مبلغی تزریق شد، از این افزایش اعتبارات، وزارت علوم ۲میلیاردو ۳۸ میلیون تومان و دانشگاه ذی نفوذ قم ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان دریافت کرد، دانشگاه تهران ۷ میلیارد و ۵۹۸ میلیون تومان و دانشگاه رازی با دریافت ۱۸ میلیارد تومان با همراهی هیات رییسه مجلس و مقام عالی نظارت بالاترین سهم را در کل کشور دریافت نمود.
وی یادآور شد: دانشگاه رازی نخستین دانشگاهی است که به پنجره واحد خدمات دانشگاهی متصل و با مجاهدت وزیر علوم پیش رفتیم و به این مجاهدت نیاز داریم همچنین نخستین دانشگاهی در کشور هستیم که تفاهم نامه ای در قالب ۲۰۰ هزار واحد خوابگاه متاهلی در کشور با امضای مقام عالی وزارت ، وزیر علوم تحقیقات و فناوری ،وزیر راه و شهرسازی و رئیس ستاد اجرایی فرمان امام و اینجانب امضا کردیم برای ساخت ۴۰۰ واحد خوابگاه متاهلی که دغدغه همیشگی ایت الله علما است و بر امر ازدواج تاکید می کنند.
وی گفت: امیدواریم طی دوسال آینده شاهد افتتاح  این خوابگاه باشیم، افزایش ۵۰ درصدی پژوهش را  در سال ۱۴۰۰ داشتیم و در سال ۱۴۰۱ با ۱۱ پله صعود به مقام ۱۲ رسیدیم  ،کسب رتبه ۶ را در نظام رتبه بندی گرینلت داشتیم که در کشور سال گذشته ۳۰ بوده در دنیا رتبه ۱۹۵ را کسب کردیم که حدود ۳۵ رتبه ترقی داشتیم.