از ابتدای فصل برداشت تا کنون ۵۵۳ هزار و ۴۰۲ تن گندم به صورت تضمینی و توافقی از کشاورزان گندم کار در استان کرمانشاه خریداری شده است. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از صدا و سیما؛ مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان گفت: استان کرمانشاه با دارا بودن بیش از ۱ خریداری بیش از […]

از ابتدای فصل برداشت تا کنون ۵۵۳ هزار و ۴۰۲ تن گندم به صورت تضمینی و توافقی از کشاورزان گندم کار در استان کرمانشاه خریداری شده است.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از صدا و سیما؛ مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان گفت: استان کرمانشاه با دارا بودن بیش از ۱ خریداری بیش از ۵۵۳ هزار تن گندم از کشاورزان کرمانشاهیمیلیون و ۴۰۰ هزار تن فضای ذخیره سازی استاندارد همواره یکی از قطب‌های پیش رو در صنعت سیلو سازی در کشور محسوب می‌شود که از این میزان بالغ بر ۳۷۰ هزار تن فضای ذخیره سازی در بخش دولتی و ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تن فضای ذخیره سازی نیز مربوط به بخش خصوصی است.

ماشالله ارویسی افزود: از ابتدای فصل خرید تا کنون ۵۵۳ هزار و ۴۰۲ تن گندم از کشاورزان خریداری شده که از این میزان ۵۱۴ هزار و ۴۶۲ تن آن بصورت تضمینی با قیمت مصوب ۲۵۰۰ تومان و ۳۸ هزار و ۹۴۰ تن نیز بصورت توافقی توسط کارخانه‌های تولید ماکارونی از کشاورزان خریداری شده است.

وی افزود: از ابتدای فصل خرید تا کنون یک هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان از طلب کشاورزان هم استانی (۹۶ درصد مطالبات) که اطلاعات ان‌ها تا تاریخ ۱۳ مرداد ماه در سامانه بانک ثبت شده، تسویه شده است.

از ابتدای فصل خرید تضمینی گندم تا کنون ۱۰۲ هزار و ۳۱۹ محموله از طریق ۵۸ مرکز بصورت تضمینی خریداری و در سیلو‌های استان ذخیره سازی شده که پیش بینی می‌شود این روند تا پایان شهریور ماه ادامه داشته باشد.