معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: تولید مرغ در کرمانشاه بیش از نیاز استان است اما اختلاف قیمت سبب خروج غیرقانونی مرغ از استان می‌شود.

 

سیروس نوروزی اظهار داشت: میزان تولید گوشت مرغ بیشتر از نیاز استان است و در زمینه تولید مشکلی وجود ندارد اما خروج غیرقانونی مرغ از استان مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: در فروردین ماه بیش از یک میلیون و ۸۸۰ هزار قطعه و در اردیبهشت ماه با سه درصد افزایش یک میلیون و ۹۲۹ هزار قطعه جوجه‌ریزی در استان انجام شده است.

نوروزی با بیان اینکه بیش از نیاز استان جوجه‌ریزی و تولید داریم گفت: دلیل کمبود مرغ در استان اختلاف قیمت در استان کرمانشاه با سایر استان‌هاست و همین موضوع سبب خروج غیرقانونی مرغ از استان شده است.

وی افزود: قیمت مصوب مرغ برای مصرف‌کننده ۷۳ هزار تومان اعلام شد اما با بالا رفتن هزینه‌های تولید در استان مرغ زنده ۵۵ هزار تومان از مرغداری خریداری و با قیمت ۷۸ هزار تومان به مصرف‌کننده عرضه می‌شود و این کمتر از قیمتی است که در غالب استان‌ها عرضه می‌شود.

نوروزی با بیان اینکه برای کنترل این موضوع اولویت اول افزایش جوجه‌ریزی و افزایش تولید تعیین شده است عنوان کرد: نظارت‌ها نیز شدت یافته و به صورت صبح و بعدازظهر با کمک بسیج اصناف انجام می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه کمبود مرغ با توزیع گوشت منجمد جبران می‌شود گفت: در فروردین ماه ۹۳۱ تن، در اردیبهشت ماه نیز ۳۱۴ تن و در چند روز خرداد نیز ۱۴ تن مرغ منجمد با قیمت هر کیلو ۴۳ هزار تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع شده است.