مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه گفت: اداره کل استان به منظور افزایش پوشش استاندارد برای کلیه محصولات داخلی، از شرکت‌های دانش بنیان به صورت ویژه حمایت می‌کند.
به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از تابناک؛ محمودرضا نیازی اظهار کرد: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری در رابطه با تولیدمحصولات دانش بنیان و به استناد بند ۲۴ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به منظورافزایش پوشش استاندارد برای کلیه محصولات داخلی، این اداره کل با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در معرفی محصولات وخدمات دارای تاییدیه دانش بنیان، فرآیند صدور ۹ گواهینامه محصول دانش بنیان (COC) و (COP) برای شرکت‌های متقاضی به صورت ویژه دردست اقدام دارد.

وی افزود: یکی از مولفه‌های جهش تولید، استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان است که خوشبختانه این اداره کل به عنوان استان پیشرو با همکاری موثر پارک علم وفناوری، طی سال گذشته توانست اولین گواهینامه محصول دانش بنیان (COP) استان را برای شرکت مهان اکسیر شمس برای محصول فیلتر کارتریجی گاز‌های شیمیایی (H۲S) صادر نماید.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه تصریح کرد: با عنایت به معرفی نامه محصول دارای تاییدیه دانش بنیان و فناور از سوی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، این اداره کل درسال جاری اقدامات لازم را جهت استانداردسازی وصدور گواهینامه محصولات دانش بنیان شرکت‌های متقاضی برای؛
۱- «دستگاه مارکر تصویربرداری از اعماق مختلف زیرسطحی»،
۲- «سامانه حفاظت پیرامونی حساس و سامانه زمینی و دفنی»
۳- «ماده موثره آزمایشگاهی سنتز ایمیکویمود از آمینوبنزوییک اسید»،
۴- محصول «تکنیکال کلریدازون، تکنیکال پیری پروکسی فن»، ۵- محصول «اسید فوماریک در مقیاس نیمه صنعتی»،
۶-محصول «فلوریدریک اسید»،
۷- محصول «پتاسیم سولفات»،
۸-محصول «تصفیه کننده و ضدعفونی کننده هوای الکترواستاتیک»
۹-محصول فناورانه «تست لاین خودرو‌های سبک» به صورت ویژه در دست اقدام دارد.

وی خاطرنشان کرد: گواهینامه انطباق COC به محصولات دانش‌بنیانی اعطاء می‌شود که با یک استاندارد ملی یا کارخانه‌ای مطابقت داشته باشند و گواهینامه محصول COP نیز برای آن دسته از محصولات دانش‌بنیان اعطاء می‌شود که گواهینامه مورد نظر بر اساس ویژگی‌های محصول و خود اظهاری تولیدکننده صادر شود.

نیازی یاد آور شد: در راستای حمایت عملی استاندارد از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحد‌های فناور استان، این واحد‌ها می‌توانند انواع محصولات و خدمات خود را با هماهنگی پارک علم و فناوری استان به اداره کل استاندارد معرفی تا به صورت ویژه، ارزیابی ونسبت به صدور گواهینامه موردنظر یا پروانه دانش نماد اقدام شود.

وی ادامه داد: این گواهینامه‌ها به منظور تجاری سازی و تسهیل ورود محصولات دانش بنیان به بازار‌های داخلی و بین المللی صورت می‌گیرد.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه در پایان گفت: ۶۳۰ واحد تولیدی وخدماتی با ۱۲۵۵فرآورده و محصول دارای علامت و پروانه استاندارد تحت پوشش دارد.