مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از حفر ۲۰ حلقه چاه آب جدید برای رفع مشکل کم آبی در کرمانشاه خبر داد.

حفر ۲۰ حلقه چاه آب جدید برای رفع مشکل کم آبی در کرمانشاه

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ علیرضا کاکاوند اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن ایام پایانی سال و آغاز خانه تکانی‌ها در استان کرمانشاه مصرف آب به ویژه در شهر کرمانشاه افزایش یافته است.

وی با اشاره به میزان مصرف در کرمانشاه، افزود: سرانه مصرف آب در کرمانشاه به صورت روزانه ۲۲۶ لیتر است که اگر تلفات ۵۰ لیتری را نیز به آن اضافه کنیم سرانه مصرفی هر نفر به ۲۷۶ لیتر خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه تصریح کرد: استان کرمانشاه با توجه به کاهش بارندگی‌ها و خشکسالی با کمبود منابع آبی مواجه بوده و برای جبران این کمبودها راه اندازی هرچه سریع‌تر خط انتقال آب از سد گاوشان تا ۲۰ اسفند ماه در دستور کار قرار گرفته است.

کاکاوند بیان کرد: شهرداری کرمانشاه برای آبیاری فضای سبز، کارگاه‌های ساختمانی و کارواش‌ها از آب شرب استفاده می‌کنند که اگر این میزان استفاده محدود شود مشکلی برای تأمین آب شرب شهر کرمانشاه نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: در ایام پایانی سال گذشته سرانه مصرف آب به ۴۰۰ لیتر در شبانه روز رسید که میزان بسیار بالایی است و شبکه آبرسانی را مشکلاتی مواجه کرد و از مردم کرمانشاه درخواست داریم در مدیریت مصرف آب، شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه را یاری کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: برای تأمین آب شرب مورد نیاز مردم کرمانشاه و رفع مشکل افت فشار آب ۲۰ حلقه چاه جدید تا پایان سال جاری حفر می‌شود که عملیات حفر ۲ حلقه چاه به پایان رسیده است.