حضور مسئولان شهرداری در نقاط کم برخوردار نوید بخش اغاز تغییراتی خوب است

  پرینت
شناسه خبر : 23309 | تاریخ انتشار : 15 اسفند 1401 - 14:39 |
یک متخصص شهرسازی با بیان اینکه چندین سال است که دو مقوله مشارکت اجتمایی و عدالت محوری در راستای توانمند سازی محلات حاشیه نشین مطرح شده گفت: در همین راستا در استان کرمانشاه شاهد حضور برخی مسئولان همچون شهردار کرمانشاه و معاونانش در محله های کم برخوردار هستیم.

به گزارش نسیم کرمانشاه و به نقل از طلوع کرمانشاه، دکتر مسعود رنجبر با بیان اینکه معضل حاشیه نشینی مربوط به امروز نیست افزود: در طی زمان این مناطق شکل گرفته اند و مشکلات در آنها انباشته شده بنابراین کاهش معضلاتشان زمان بر و البته با مشارکت ساکنان این مناطق مقدور است.

وی افزود : محلات حاشیه نشین در تمام کشور و ازجمله کرمانشاه دایما درحال گسترش است بنابراین برای اداره ی آنها به مدیریتی تحول خواه ،کیفی و مشارکت جو با دیدگاهی همه جانبه نگر نیاز است

این متخصص شهرسازی با بیان اینکه شاهد رویکرد تازه ای توسط دکتر نوروزی شهردار کرمانشاه در برخورد با محلات کم برخوردار هستیم یاد آور شد :حضور شهرداری درمناطق حاشیه نشین نشان دهنده ی آن است که این نهاد نسبت به این مناطق احساس مسئولیت دارد و اخیرا هم اقدامات خوبی توسط معاونت خدمات شهری ،عمرانی و سازمان فرهنگی اجتمایی شهرداری انجام شده که امیدواریم همچنان فراگیر و ادامه دار باشد .

مسعود رنجبر گفت : فقر ،نامناسب بودن زیر ساخت ها ،ترک تحصیل دانش آموزان از جمله معضلاتی است که در محلات حاشیه نشین به چشم می‌خورد بنابراین برای حل آن باید همه ی دستگاه ها و نهادها پای کار باشند و به تنهایی نباید بار مسولیت روی دوش شهرداری باشد .

وی یاد آور شد :مشکلات محلات حاشیه نشین با پشت میز نشینی درست نمی‌شود باید به این محلات سر زد ،پای صحبت ها و دغدغه های ساکنان نشست و از نزدیک مشکلاتشان را رصد و برای حل آن با مشارکت خود آنهاچاره اندیشی و برنامه ریزی کرد.

اخبار مشابه
بازدید روزانه حدود ۲۵۰۰ نفر از سراب نیلوفر کرمانشاه
برگزاری جلسه بررسی وضع موجود عدالت آموزشی و تربیتی در نوسازی مدارس کرمانشاه
اماکن تاریخی کرمانشاه تا چه ساعتی باز هستند؟
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.