مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بااشاره به برنامه‌های دولت در زمان شیوع بیماری کرونا، گفت: هفت هزار و ۷۵۹ کرمانشاهی مشمول دریافت بیمه بیکاری ناشی از شیوع ویروس کرونا شناخته شدند. به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایرنا، حسن عزیزی اظهارداشت: در استان کرمانشاه پس از شیوع ویروس کرونا حدود ۱۳ هزار و […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بااشاره به برنامه‌های دولت در زمان شیوع بیماری کرونا، گفت: هفت هزار و ۷۵۹ کرمانشاهی مشمول دریافت بیمه بیکاری ناشی از شیوع ویروس کرونا شناخته شدند.

به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایرنا، حسن عزیزی اظهارداشت: در استان کرمانشاه پس از شیوع ویروس کرونا حدود ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر برای دریافت بیمه بیکاری در سامانه ثبت نام کردند که از این تعداد هفت هزار و ۷۵۹ نفر مشمول دریافت این بیمه شناخته شدند.

به گفته وی، از این‌ تعداد، بیشترین متقاضی با بیش از هشت هزار درخواست مربوط به شهرستان کرمانشاه است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه افزود: با هماهنگی‌های انجام شده بین سازمان مدیریت و برنامه ریزی، سازمان تامین اجتماعی و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مستمری این افراد در آینده نزدیک واریز خواهد شد.

عزیزی در مورد وضعیت افرادی که درآمد ثابتی ندارند و بیمه هم نیستند، گفت: افرادی که در این طرح ثبت نام کردند ولی شرایط لازم برای دریافت مقرری بیمه بیکاری را نداشتند، مشمول بسته‌های معیشتی می‌شوند.

وی با اشاره به برنامه های حمایتی دولت از واحدهای تولیدی در بحران کرونا، گفت: واحدهای تولیدی که در این ایام فعالیت آن‌ها متوقف شده است می توانند متقاضی دریافت تسهیلات شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه افزود: اکنون دولت در حال تعیین ساز و کارهای مناسب به منظور حمایت از کارگران بیکار شده و واحدهای تولیدی تعطیل شده در پی شروع بیماری کرونا است.