رییس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه گفت: بیش از ۱۱۰۰ کیلوگرم گوشت غیر مجاز در سطح شهرستان کرمانشاه جمع آوری و امحاء گردید.

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ دکتر تورج کرمیان؛ رییس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه گفت: به منظور حفظ بهداشت عمومی و پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه با همکاری ادارات بهداشت، شهرداری و اصناف در قالب تیم مشترک در دو شیفت صبح و عصر اقدام به تشدید نظارت و برخورد با کشتار غیرمجاز نموده و طی سه روز گذشته بیش از ۱۱۰۰ کیلوگرم گوشت غیرقابل مصرف را جمع آوری و به طریق کاملا بهداشتی از چرخه مصرف خارج نمودند.

دکتر کرمیان عنوان نمود: ضمن تشکر از دادستان محترم، اداره بهداشت، شهرداری و اصناف که همکاری صمیمانه ای با این اداره در اجرای طرح داشته اند، از همشهریان عزیز تقاضا دارم با توجه به شروع فصل گرما و خطر انتقال بیماری های مشترک بین انسان و دام (تب کریمه_ کنگو، تب مالت، شاربن و…) گوشت و مرغ مورد نیاز خود را از مراکز معتبر تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی تهیه واز خرید گوشت کشتار غیر مجاز جدا خودداری نمایند.

در پایان رییس اداره دامپزشکی شهرستان کرمانشاه گفت: همشهریان عزیز می توانند هرگونه گزارش، انتقاد و شکایت خود را از طریق سامانه تلفنی ۱۵۱۲ و سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ با ما در میان بگذارند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.