مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو گفت: جشنواره ملی نقاشی آب به عنوان نخستین همکاری وزارت نیرو و یونیسف در راستای توسعه پایدار منابع آب کشور برگزار می‌شود. به گزارش نسیم کرمانشاه ، “صدیقه ببران” در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در خصوص جزئیات و اهداف برگزاری نخستین جشنواره ملی نقاشی آب […]

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو گفت: جشنواره ملی نقاشی آب به عنوان نخستین همکاری وزارت نیرو و یونیسف در راستای توسعه پایدار منابع آب کشور برگزار می‌شود.

به گزارش نسیم کرمانشاه ، “صدیقه ببران” در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در خصوص جزئیات و اهداف برگزاری نخستین جشنواره ملی نقاشی آب اظهار کرد: این جشنواره ملی با شعار محوری “ارزش آب” برای کودکان و نوجوانان (تا ۱۸ سال) با همکاری یونیسف، وزارت نیرو و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش و کانون پرورشی کودکان و نوجوانان برای حضور پررنگ مدارس و دانش‌آموزان در این جشنواره سراسری اجرا خواهد شد.

وی یادآور شد: وزارت نیرو این جشنواره را در راستای سند همکاری امضا شده میان این وزارتخانه با یونیسف که در اواخر خردادماه سال جاری به امضای طرفین رسید، به مرحله اجرا رسانده است.

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو با تشریح مفاد این سند همکاری خاطرنشان کرد: در این سند همکاری، برنامه‌های فرهنگی در زمینه کار کودک و نوجوان همچون برگزاری جشنواره ملی و منطقه‌ای نقاشی آب، کارگاه آموزشی با محوریت مدیریت منابع آب و ظرفیت‌سازی برای رعایت هر چه بیشتر ملاحظات محیط زیستی در ساخت تاسیسات آب و برق و پشتیبانی فنی برای ارتقای ظرفیت در مدیریت منابع آب برای همکاری دو طرفه تعریف شده و این نخستین برنامه فرهنگی اجرا شده طبق مفاد این تفاهم‌نامه است.

وی افزود: ۶ محور اعلام شده برای جشنواره شامل “آب و محیط زیست”، “آب و کشاورزی”، “آب و فرهنگ”، “سازگاری با کم آبی”، “بازچرخانی آب”، “کرونا”، “بهداشت” و “مصرف آب” مورد توجه قرار گرفته که هر گروه سنی به مقتضای سواد آبی خود بتوانند آثار نقاشی موردنظر را برای جشنواره ارسال کنند.

ببران از وجود بخش ویژه این جشنواره ملی خبر داد و گفت: در جشنواره ملی نقاشی آب، بخش ویژه “آب و آینده‌ ما” در راستای نگاه توسعه پایدار به منابع ارزشمند آب کشور و با هدف ایجاد حساسیت برای حفظ این میراث گرانبها برای آیندگان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: شعار محوری جشنواره یعنی «ارزش آب» نیز بر اساس نامگذاری روز جهانی آب برای سال ٢٠٢١ که از سوی سازمان ملل تعیین شده، انتخاب شده است؛ اختتامیه این جشنواره و معرفی آثار برتر نیز در فروردین‌ سال آینده برگزار می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت نیرو در پایان در خصوص نحوه ارسال آثار برای این جشنواره یادآور شد: شرکت در این جشنواره ملی برای عموم آزاد بوده و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از تاریخ ۱۵ مهر تا یکم دی‌ماه سال‌جاری از طریق لینک موجود در سایت جشنواره ملی نقاشی آب به آدرسhttps://f.moe.gov.ir ارسال کنند.