از ابتدای اجرایی شدن طرح مشوق بیمه‌ای (آبان ۹۹ تا مهر امسال) ۶۷۹ دانش آموخته دانشگاهی در استان کرمانشاه از طریق این طرح در بنگاه‌های اقتصادی بکارگیری شده اند.

به گزارش نسیم کرمانشاه، معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سهمیه اختصاص یافته به استان کرمانشاه در خصوص طرح مشوق بیمه‌ای را ۸۲۵ نفر اعلام کرد و گفت: در زمینه اجرای طرح مشوق بیمه ای، استان کرمانشاه از بین استان‌های کشور جایگاه هفتم را دارا می‌باشد.
احمدی افزود: طرح مشوق بیمه‌ای با هدف تحرک بخشی به بازار کار، حمایت از کارفرمایان، صاحبان کسب و کار‌های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاه‌های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید در حال اجراست، که کارفرمایان می‌توانند هر میزان نیروی کار جدید مورد نیاز خود را بدون محدودیت در تعداد، از بین دانش‌آموختگان دانشگاهی جذب کنند.
وی با بیان اینکه تا کنون ۴۲۹ کارفرما در استان کرمانشاه در این طرح مشارکت داشته اند، خاطرنشان کرد: در اجرای طرح مشوق بیمه کارفرمایی، به کارفرمایان بنگاه‌های فعال اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی دارای کد کارگاهی تامین اجتماعی در صورت جذب نیرو و بکارگیری جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی از بین گروه هدف این طرح، حق بیمه سهم کارفرما (۲۰ درصد سهم کارفرما بعلاوه ۳ درصد بیمه بیکاری) به مدت ۲ سال توسط دولت پرداخت می‌شود.
احمدی یادآور شد: افراد مشمول این طرح فارغ التحصیلان دانشگاهی دارای مدرک لیسانس و بالاتر، حداکثر ۳۸ سال سن و دارای سابقه بیمه کمتر از ۳۶ ماه می‌باشند.