مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: ۲۰۶ هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری استان کرمانشاه جابجا شده اند.

به گزارش نسیم کرمانشاه فریبرز کرمی گفت: طی فروردین ماه سال جاری ۲۰۶ هزار و ۵۵۳ نفر مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای استان کرمانشاه جابجا شده است.

وی گفت: از ابتدای فروردین ماه سال جاری بیش از ۲۰۶ هزار مسافر توسط ناوگان عمومی حمل و نقل جاده‌ای جابجا شده اند که نسبت به سال گذشته با جابجای بیش از ۲۰۸ هزار مسافر کاهش ۱ درصدی تردد مسافر را داشته ایم.

کرمی افزود: تعداد مسافران جابجا شده با اتوبوس طی فروردین ماه ۷۱ هزار و ۶۶۸ هزار نفر بوده است که نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۲۶ درصدی هستیم.

فریبرز کرمی عنوان کرد، بیش از ۷۶ هزار نفر در سال ۱۴۰۱ برای سفرهای خود از مینی بوس استفاده کرده اند که نسبت به سال گذشته شاهد کاهش ۱۸ درصدی هستیم و ۵۹ هزار نفر نیز سواری بین شهری را برای جابجای انتخاب کرده اند.

او با اشاره به علت کاهش سفر بیان کرد: فرا رسیدن ماه مبارک رمضان از جمله عوامل کاهش تعداد سفر در استان کرمانشاه بوده است.

کرمی ادامه داد: در باجه متمرکز فروش بلیط قبل از صدور بلیط وضعیت کرونای مسافر را از طریق ارسال کدملی به سامانه سروا (سازمان فنی اطلاعات ایران) استعلام می کنند و پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده در حال اجرا می باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه افزود: فعالیت غیر مجاز سایت ها و اپلیکیشن های اینترنتی، تاکسی های اینترنتی درون شهری در بخش حمل و نقل بین شهری موجب بروز مشکلاتی برای هوطنان شده است که توصیه می‌گردد، از ناوگان حمل و نقل عمومی برای جلوگیری از هرگونه مشکل استفاده نمایند.

کرمی در پایان افزود: مسافران می‌توانند هرگونه انتقاد و شکایت خود از پایانه‌های مسافربری و یا رانندگان حوزه حمل و نقل مسافر را از طریق سامانه ۱۴۱ به این اداره کل اطلاع دهند تا در کمیسیون‌های مربوطه به تخلف شرکت و رانندگان رسیدگی شود.