مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از ثبت‌نام 1500 کرمانشاهی جهت شرکت در چهل‌وچهارمین دوره مسابقات قرآن در استان خبر داد.


به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایسنا؛ حجت الاسلام محمد صالحی، با اشاره به استقبال قابل توجه فعالان قرآنی استان برای شرکت در مسابقات قرآن کریم، اظهار کرد: تاکنون ۱۵۰۰ نفر برای شرکت  در مرحله شهرستانی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ثبت نام کرده اند که این آمار در حال افزایش است و احتمالا به مرز دو هزار نفر خواهد رسید.
صالحی اضافه کرد: سال گذشته ۷۳۴ نفر در استان کرمانشاه متقاضی شرکت در مسابقات قرآنی شده بودند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری مسابقات قرآنی در رشته های حفظ (پنج جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و کل)، ترتیل، قرائت، اذان، دعاخوانی، تفسیر، همخوانی و همسرایی قرآن کریم، گفت: متقاضیان ثبت‌نام در این مسابقات تا ۱۳خرداد مهلت دارند و این زمان به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.
صالحی با بیان اینکه برگزیدگان مراحل شهرستانی به مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم راه پیدا می‌کنند، افزود: مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات اواسط تیرماه و مرحله استانی هم مرداد ماه برگزار خواهد شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه هدف از برگزاری مسابقات قرآنی را قرآنی‌تر کردن فضای جامعه عنوان و ابراز امیدواری کرد: برگزاری مسابقات قرآنی بتواند جامعه را سمت زندگی قرآنی سمت و سو دهد.