سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه گفت: در راستای اجرای تفاهم‌نامه سه جانبه کشوری مابین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، وزارت نفت و استانداری کرمانشاه؛ ثبت نام در دوره های آموزشی پروژه های نفت و گاز استان آغاز شد.


به گزارش نسیم کرمانشاه به نقل از ایرنا، «عزیز نوری» در جلسه شورای مهارت گیلانغرب افزود: رشته های جوشکاری برق، جوشکاری آرگون، جوشکاری آلیاژهای آهنی و غیرآهنی، لوله کش صنعتی، برق کار صنعتی، ابزار دقیق و ماشین آلات مکانیکی و نصب آنها از جمله حرفه های قابل ثبت نام در این سامانه است.
وی تصریح کرد: متقاضیان حائز شرایط پس از ثبت نام و تأیید مدارک در این دوره ها شرکت خواهند کرد و پس از پایان دوره و کسب گواهینامه مهارت، بر اساس معیارهای مورد نیاز وزارت نفت، در این پروژه ها جذب و مشغول کار خواهند شد.
نوری یادآور شد: این طرح صرفا شامل نیروهای بومی استان بین رده سنی ۲۰ تا ۴۰ سال خواهد بود و در شهرستان های هدف شامل اسلام آباد غرب، سنقر و کلیایی، کنگاور، روانسر و گیلانغرب اجرا می گردد.
سرپرست اداره کل فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه ، همچنین از پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات توسعه به هریک از آموزشگاه های بخش خصوصی تحت نظارت فنی و حرفه ای در شهرستان گیلانغرب خبر داد و افزود: این تسهیلات مشمول ایجاد آموزشگاه‌های جدید نیز خواهد بود.