سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: به زودی حدود ۱۳۰ تن برنج شامل ۸۰ تن برنج تایلندی و ۵۰ تن برنج هندی با قیمت مصوب وارد بازار استان می‌شود.

سرپرست جهاد کشاورزی: ۱۳۰ تن برنج به زودی وارد بازار کرمانشاه می‌شود

به گزارش نسیم کرمانشاه، شهریار قاسمی شامگاه شنبه در کارگروه تنظیم بازار استان کرمانشاه که در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: هم اکنون ذخیره برنج هندی در استان ۲ هزار و ۸۴۰ تن، ذخیره برنج تایلندی ۷۹۰ تن و ذخیره برنج پاکستانی هم حدود ۹۹۰ تن است.

وی همچنین قیمت نهاده‌های دامی مانند ذرت را ۶هزار و ۱۰۰ تن و جو را بیش از هت هزار و ۸۰۰ تن اعلام کرد و گفت: کنجاله سویا نیز که اصلی ترین خوراک مرغ به حساب می آید ۱۰ هزار و ۲۰۰ تن ذخیره داریم.

قاسمی ذخیره مرغ منجمد استان را نیز ۵۰۰ تن ذکر کرد و گفت: از آن جایی که قابلیت ذخیره سازی تا هزار  ۱۰۰ تن وجود دارد و به دنبال واردات بیشتر این محصول هستیم.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه اشاره ای نیز به وضعیت مرغ داشت و با بیان اینکه امروز بیش از ۲۰۰ تن مرغ گرم وارد بازار شده است، گفت: خوشبختانه هم اکنون به اندازه کافی این محصول در استان وجود دارد به گونه ای که پایین تر از نرخ مصوب هم توزیع می‌شود.

وی با اشاره جوجه ریزی ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه ای در آذرماه امسال گفت: این مقدار جوجه ریزی باعث می‌شود تا مشکلی برای تامین مرغ مورد نیاز مردم نداشته باشیم.

قاسمی با بیان اینکه اگر ماهانه بین ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون ۸۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی داشته باشیم کمبودی برای تامین مرغ نخواهیم داشت، یادآوری کرد: جوجه ریزی ها پس از ۵۰ روز تبدیل به مرغ شده و وارد بازار می‌شود.

این مقام مسوول در پایان گفت: تلاش می کنیم تا همین روند در ماه جاری و آینده نیز ادامه داشته باشد تا برای شب عید مشکلی از این بابت نداشته باشیم و مرغ به وفور و قیمت مناسب در اختیار شهروندان قرار گیرد.