با عدم‌ توانایی پرداخت هزینه ورودی رقابت های لیگ برتر هندبال ، انحلال و نابودی محتمل‌ترین پایان برای تیم زاگرس اسلام آباد غرب است.تیمی که می‌تواند کلیت فضای سیاسی، اجتماعی و ورزش کرمانشاه را با چالشی عجیب و جدی مواجه کند.

 

حدود دو هفته پیش، باشگاه زاگرس در نامه ای سرگشاده خطاب به استاندار کرمانشاه، خواستار دیدار با وی برای بیان مشکلات شان بودند اما همراهان استاندار، با بهانه هایی هم چون سفر رئیس جمهور به استان، برگزاری این دیدار را لغو کردند، از سویی دیگر مدیران اداره ورزش نیز در تماس با مسؤلین زاگرس، آن ها را نسبت به صدور این نامه، بازخواست کرده بودند.

اتفاقاتی که این باشگاه با سرمایه عظیم مردمی طی ماه‌های اخیر تجربه کرد نه‌تنها عجیب و باورنکردنی است بلکه مایه تاسف است. اوضاع برای زاگرس آنقدر بد است که مدیرعامل پرتوان آن هم در مقاطع مختلف برای تامین هزینه های تیم مجبور به قرض گرفتن از نزدیکانش شده، و رفتاری از او سر می‌زند که نمونه بارز تحت فشار بودن است.

از سویی دیگر، “مجتبی بخشی پور” نماینده مردم اسلام آبادغرب نیز که در ایام انتخابات با سروصدای زیادی مدعی حمایت از تیم زاگرس بود، پس از راه یابی به مجلس، تیم را رها کرده و دیگر خبری از او نیست. این نماینده متمول  که اتفاقا رابطه خوبی هم با استاندار کرمانشاه دارد به هیچ وجه تمایل چندانی برای حضور زاگرس در ورزش و رقابت های لیگ برتر ندارد و به همین دلیل بیش از این برای زاگرس وقت ندارد.

به هر حال تنها ۲۴ ساعت، برای ممانعت از انحلال تیم زاگرس اسلام آباد غرب فرصت باقی مانده است؛ باید منتظر ماند و دید که آقایان پرمدعا، مانع از رخ دادن این تراژدی غمناک می شوند یا نه؟

  • نویسنده : سپهر نامدار