رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: امسال ۱۷۰۰کیلوگرم زعفران در  استان کرمانشاه تولید شد . به گزارش نسیم کرمانشاه؛ نوربخش حاتمی با اعلام اینکه این استان دارای ۴۲۲هکتار سطح زیر کشت زعفران می باشد گفت: ۱۲۰هکتار از این سطح امسال به سطوح زعفران استان کرمانشاه افزوده شده و تولید عمده زعفران استان از ۳۰۲هکتار مزارع انجام گرفت . حاتمی متوسط […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: امسال ۱۷۰۰کیلوگرم زعفران در  استان کرمانشاه تولید شد .

به گزارش نسیم کرمانشاه؛ نوربخش حاتمی با اعلام اینکه این استان دارای ۴۲۲هکتار سطح زیر کشت زعفران می باشد گفت: ۱۲۰هکتار از این سطح امسال به سطوح زعفران استان کرمانشاه افزوده شده و تولید عمده زعفران استان از ۳۰۲هکتار مزارع انجام گرفت .
حاتمی متوسط عملکرد زعفران استان را ۴ کیلوگرم در هکتار اعلام نمود و خاطرنشان کرد: امسال ۱۷۰۰کیلوگرم زعفران در استان تولید شد .
وی در ادامه با بیان اینکه در همه شهرستانهای استان به جز قصرشیرین و سرپلذهاب زعفران کاشت گردیده گفت: بیشترین سطح زعفران را در شهرستانهای کرمانشاه،دالاهو و هرسین داریم .
وی سپس به سازگاری زعفران با شرایط اقلیمی و آب و هوایی استان اشاره و اظهار نمود: کرمانشاه از گذشته های دور خواستگاه کشت زعفران بوده و امروزه نیز زعفران تولیدی کرمانشاه از مرغوبیت و کیفیت بالایی برخوردار است .
وی با اشاره به ۵ واحد فعال بسته بندی زعفران در استان بیان نمود: با وجود این ظرفیت ها ،توسعه کشت زعفران در برنامه سازمان و در اولویت قرار گرفته به طوری که سال آینده نیز در سطح ۱۰۰هکتار توسعه کشت این محصول دیده شده است .
وی مدت زمان برداشت زعفران در استان را حدودا یک ماه اعلام نمود .